null

„Lato w mieście” – bezpiecznie nad wodą

Drukuj otwiera się w nowej karcie
"Lato w Mieście" – bezpiecznie nad wodą

Za nami pierwszy tydzień warszawskiej Akcji „Lato w mieście”, która potrwa do 31 sierpnia 2021 r. Feryjne Placówki Edukacyjne działają przez pięć dni w tygodniu i zapewniają opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w stolicy. Na Żoliborzu dzieci biorą również udział w spotkaniach edukacyjnych dotyczących bezpiecznego zachowania się nad wodą.

W drugim tygodniu „Lata w mieście”, dzieci korzystające z FPE w Szkole Podstawowej przy ul. Przasnyskiej aktywnie uczestniczyły w zajęciach, podczas których uczyły się zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą i korzystania z kąpielisk strzeżonych. Funkcjonariuszki Policji wyjaśniły jakie kolory flag  stosowane są przez ratowników na strzeżonych plażach, co oznaczają, kiedy można korzystać z kąpieliska oraz jak prawidłowo zachować się na basenie.

Tradycyjnie juz podczas tego typu spotkań, przypomniano dzieciom numery alarmowe oraz zasady prawidłowego przekazywania informacji o zdarzeniu, gdyby dzwoniły na jeden z numerów alarmowych.

Zajęcia zorganizowane zostały wspólnie przez Komendę Rejonową Policji Warszawa V oraz żoliborską delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

A na koniec wszystcy mali uczestnicy otrzymali książeczki edukacyjne „Pomagam bo umiem” oraz odblaski ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

 

 

 

 

Zobacz galerię (4 zdjęć)