null

7. Turniej Piłkarski im. Jędrka Szwajkerta

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na szkolnym boisku piłkarskim do pamiątkowego zdjęcia ustawiona jest kilkudziesięcioosobowa grupa zawodników uczestniczących w turnieju. Zawodnicy mają zawieszone na szyi medale i w rękach trzymają torby z nagrodami. W tle budynek szkoły.

W piątek, 30 września 2022 roku zorganizowaliśmy 7. edycję turnieju piłkarskiego poświęconego pamięci Jędrusia Szwajkerta. Dla lokalnej społeczności Żoliborza chłopiec stał się symbolem wszystkich dzieci uczestniczących w Powstaniu Warszawskim. Wydarzenie odbyło się na terenie Szkoły Podstawowej nr 92 przy ul. Przasnyskiej 18a.

Tradycyjnie w turnieju wzięło udział 8 drużyn. Jednak w tym roku rekordową reprezentację, zapewniły żoliborskie szkoły podstawowe, z których aż 7 uczestniczyło w rozgrywkach. Po raz pierwszy wystąpiła drużyna nowej Szkoły Podstawowej nr 396. Stawkę uzupełniła trenująca m.in. na Żoliborzu akademia Turbo FA. Dodatkowo, w trakcie turnieju dzieciom zapewniono rozrywkę na dmuchańcach i stoiskach szkolnych, ciepły posiłek, a na koniec rozgrywek każdy uczestnik dostał medal i nagrodę.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

  1. Szkoła Podstawowa nr 392
  2. Szkoła Podstawowa nr 92
  3. Szkoła Podstawowa nr 65
  4. Szkoła Podstawowa nr 391
  5. Turbo FA
  6. Szkoła Podstawowa nr 68
  7. Szkoła Podstawowa nr 396
  8. Szkoła Podstawowa nr 267

 

Na szkolnym boisku piłkarskim do pamiątkowego zdjęcia ustawiona jest kilkudziesięcioosobowa grupa zawodników uczestniczących w turnieju. Zawodnicy mają zawieszone na szyi medale i w rękach trzymają torby z nagrodami. W tle budynek szkoły.
Zobacz galerię (18 zdjęć)
W rzędzie stoi drużyna - dziewięciu zawodników w białych koszulkach z zawieszonymi na szyi medalami i trzymanymi w rękach nagrodami oraz trener w czarnym dresie.
W rzędzie stoi drużyna - siedmiu zawodników w seledynowych koszulkach z zawieszonymi na szyi medalami i trzymanymi w rękach nagrodami oraz bramkarz w czarnej bluzie.
Na pierwszym planie dwóch zawodników walczy o piłkę - jeden w białej koszulce, a drugi w seledynowej koszulce. W tle pięciu innych zawodników biegnie po boisku oraz trzech siedzi koło boiska.
W górnym rzędzie stoi drużyna - trzech zawodników w białych koszulkach oraz jeden bramkarz w błękitnej bluzie i trener w czarnej kurtce i dresie. W dolnym rzędzie przyklęka czterech zawodników w białych koszulkach. W tle bramka do piłki nożnej.
W górnym rzędzie stoi drużyna - trzech zawodników w czerwonych koszulkach, bramkarz w błękitnej bluzie oraz trener w czarnym dresie. W dolnym rzędzie przyklęka czterech zawodników w czerwonych koszulkach. W tle bramka do piłki nożnej.
W rzędzie stoi drużyna - siedmiu zawodników w niebieskich koszulkach oraz bramkarz w błękitnej bluzie. Na dole leży na ziemi jeden zawodnik w niebieskiej koszulce. W tle bramka do piłki nożnej.
W górnym rzędzie stoi drużyna - trzech zawodników w pomarańczowych koszulkach oraz dwóch bramkarzy w niebieskich bluzach i trener w czarnej kurtce i dresie. W dolnym rzędzie przyklęka czterech zawodników w pomarańczowych koszulkach. W tle bramka do piłki nożnej.
W górnym rzędzie stoi drużyna - czterech zawodników w czarnych koszulkach, jeden bramkarz w błękitnej bluzie, trener w czarnej kurtce i dresie oraz opiekunka w szarym płaszczu. W tle bramka do piłki nożnej.
W górnym rzędzie stoi drużyna - sześciu zawodników w seledynowych koszulkach oraz jeden bramkarz w błękitnej bluzie i trener w czarnej kurtce. W dolnym rzędzie przyklęka trzech zawodników w seledynowych koszulkach. W tle bramka do piłki nożnej.
W górnym rzędzie stoi drużyna - sześciu zawodników w zielonych koszulkach oraz jeden bramkarz w błękitnej bluzie i trener w szarej bluzie. Na dole leży na ziemi jeden zawodnik w zielonej koszulce. W tle bramka do piłki nożnej.
W górnym rzędzie stoi drużyna - trzech zawodników w żółtych koszulkach oraz jeden bramkarz w błękitnej bluzie i trener w niebiesko-białej bluzie. W dolnym rzędzie przyklęka trzech zawodników w żółtych koszulkach, a przed nimi na ziemi leży jeden zawodnik w żółtej koszulce. W tle bramka do piłki nożnej.
Ustawienie przed rzutem wolnym podczas meczu piłki nożnej. Do piłki podbiega zawodnik strzelający w zielonej koszulce. W murze ustawionych jest trzech zawodników w żółtych koszulkach, w bramce bramkarz w błękitnej bluzie. Obok ustawieni są pozostali zawodnicy w zielonych i żółtych koszulkach.
Podczas meczu piłki nożnej w walce o piłkę jeden zawodnik w zielonej koszulce i dwaj zawodnicy w żółtych koszulkach. W tle w bramce bramkarz w błękitnej koszulce.
Podczas meczu piłki nożnej w walce o piłkę jeden zawodnik w czerwonej koszulce i dwaj zawodnicy w niebieskich koszulkach. W tle dwaj zawodnicy w czerwonych koszulkach.
Czworo dzieci bawi się na dmuchanym urządzeniu do zabawy.
Zawodnicy ustawieni na szkolnym boisku piłkarskim podczas ceremonii otwarcia turnieju. Dwudziestu trzech zawodników ustawionych w rzędzie koło siebie.
Ceremonia otwarcia turnieju - dwie kobiety i jeden mężczyzna stoją na tle budynku szkoły. Jedna kobieta przemawia przez mikrofon do uczestników turnieju.