null

9. Bieg Flagi – fotorelacja i wyniki

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci w judokach oraz dorośli niosą trzymając rozpostartą wielką biało-czerwoną flagę Polski. W tle widać zieloną pompowaną bramę startową biegu.

Majówka na Żoliborzu od lat przebiega w sportowej atmosferze Święta Flagi RP. Jak co roku, 2 maja do parku Kępa Potocka zawitało kilkuset amatorów biegania. Bieg Flagi miał swoją 9-tą edycję i po raz drugi rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach – 5 i 10 kilometrów, na które zarejestrowało się 550 uczestników.

Punktualnie o godzinie 12.00 wystartował krótszy bieg na 5 kilometrów, który ukończyły 193 osoby. Następnie o 13.00 ruszyli biegacze na 10 kilometrów, a na mecie zameldowało się 231 osób. W międzyczasie o godzinie 13.10 odbył się symboliczny bieg dla najmłodszych na dystansie 100 m, w którym pobiegło więcej dzieci niż przewidziano w limicie startowym.

Po zakończonej rywalizacji nagrodzono najlepszych biegaczy i biegaczki pucharami, statuetkami i nagrodami. Wyróżniono najstarszych uczestników, którzy otrzymali nagrody specjalne. Nagrody wręczała Renata Kozłowska zastępca burmistrza Dzielnicy m.st. Warszawy Żoliborz i Piotr Wertenstein-Żuławski przewodniczący Rady Dzielnicy Żoliborz, który sam ukończył bieg na 10 kilometrów. Z flagą w dłoni ten sam dystans przebiegł również radny Miasta st. Warszawy – Jarosław Szostakowski. Radę Dzielnicy Żoliborz aktywnie reprezentował także Wiktor Jasionowski finiszując w biegu na 5 kilometrów. Każdy biegacz na mecie otrzymał medal oraz ciepły posiłek.

Poza emocjami sportowymi na kibiców czekało wiele atrakcji w miasteczku biegowym, głównie dla dzieci. Dmuchane zjeżdżalnie i tory przeszkód, warsztaty artystyczne oraz stoisko sztuk walki UKS Ronin Team, które były oblegane przez dzieci i dorosłych. Pełna fotorelacja z wydarzenia jest dostępna na Facebook’u Biegu Flagi.

Wyniki biegów

Dzieci w judokach oraz dorośli niosą trzymając rozpostartą wielką biało-czerwoną flagę Polski. W tle widać zieloną pompowaną bramę startową biegu.
Zobacz galerię (19 zdjęć)
Dzieci i dorośli wykonują prace plastyczne na stołach pod namiotem.
Trzech biegaczy stoi na podium z pucharami i nagrodami. Obok podium stoi zastępca burmistrza i bije brawo nagrodzonym. W tle kibice.
Trzy biegaczki stoją na podium z pucharami i nagrodami. Obok podium stoi zastępczyni burmistrza i bije brawo nagrodzonym.
Na mecie biegu finiszuje kobieta w białej bluzce i czerwonej spódnicy.
Biegacz w czarnym stroju biegnie alejką parkową w kierunku mety. Obok za barierkami ustawieni są kibice.
Biegacz za metą przyjmuje gratulacje od zastępczyni burmistrza - podają sobie dłonie.
Biegacz w czarnej koszulce finiszuje na mecie biegu. Obok stoi sędzia biegu, w tle kibice za barierkami.
Kilkudziesięciu biegaczy stoi na starcie w oczekiwaniu na rozpoczęcie biegu. Powiewa biało-czerwona flaga na tle zielonej bramy startowej.
Dwóch biegaczy stoją na podium z pucharami i nagrodami. Jedno miejsce na podium jest wolne. Obok podium stoi zastępczyni burmistrza i bije brawo nagrodzonym.
Trzy biegaczki stoją na podium z pucharami i nagrodami. Z jedną biegaczką stoi mała dziewczynka. Obok podium stoi zastępczyni burmistrza i bije brawo nagrodzonym. W tle kibice.
Biegacz w granatowej koszulce finiszuje na mecie biegu. W tle biegną w kierunku mety inni biegacze.
Biegaczka w białej koszulce i biegacz w czerwonej koszulce biegną obok siebie w kierunku mety i trzymają w rękach między sobą biało-czerwoną flagę.
Za metą stoi uśmiechnięta biegaczka w czarnej bluzce i trzyma przed sobą zawieszony na szyi medal za ukończenie biegu.
Biegaczka w błękitnej koszulce finiszuje na mecie biegu.
Za metą biegacz w zielonej koszulce wpada w ramiona partnerki, która trzyma w ręku aparat fotograficzny.
Biegacz i biegaczka w żółtych koszulkach biegną w kierunku mety. Każde z nich trzyma w ręku biało-czerwoną flagę na drzewcu.
Kilkudziesięciu biegaczy rozpoczęło bieg spod zielonej bramy startowej.
Kilkuset biegaczy stoi na starcie w oczekiwaniu na rozpoczęcie biegu.