null

9. Bieg Flagi – biało-czerwone święto na Żoliborzu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Tradycyjnie już 2 maja obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, a wraz z nim świętować będą biegacze, którzy na żoliborskiej Kępie Potockiej stawią się na linii startu 9. już edycji Biegu Flagi. Pakiety startowe są już niedostępne, ale zachęcamy do kibicowania.

W 9. Biegu Flagi udział weźmie 550 uczestników. 299 biegaczy zapisało się na bieg na dystansie 10 km, a 251 osób pobiegnie w biegu na 5 km. Trasa prowadzi pięknymi alejkami parkowymi na Kępie Potockiej i stanowi jedno (5 km) lub dwa okrążenia (10 km) ze startem i metą w tym samym miejscu. Imprezie biegowej towarzyszy bieg na 100 metrów dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Zapisy dzieci prowadzone są na miejscu w dniu zawodów, biuro otwarte będzie od godz. 10:00.

Start biegu na dystansie 5 km rozpocznie się o godz. 12:00, natomiast bieg na 10 km planowany jest o godz. 13:00. Bieg dzieci na 100 m wystartuje o godz. 13:10. Wręczenie nagród w biegu 5 km obędzie się zaraz po przekroczeniu mety przez ostatniego uczestnika - około godziny 12:50. Wręczenie nagród w biegu 10 km zaplanowane jest około godziny 14:30. Gorąco zachęcamy do kibicowania.

Dla zwycięzców przygotowane zostały puchary i karty podarunkowe na zakup sprzętu sportowego (kategoria OPEN) oraz statuetki w poszczególnych kategoriach wiekowych. Natomiast każdy uczestnik, również najmłodsi biegacze, otrzyma pamiątkowy medal o nieregularnym kształcie wykonany ze stopu metali i zakończony personalizowaną wstążką.

Dla kibiców i całych rodzin przewidziano szereg atrakcji towarzyszących, w tym warsztaty i animacje dla najmłodszych.

Partnerem biegu jest Muzeum Niepodległości.