null

Aby bawić się i skakać – nowe przeszkody w żoliborskim skateparku

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie. Drewniane elementy tworzące przeszkody w skateparku

Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu już od niedzieli będą mieli do dyspozycji nowe przeszkody, w które wyposażony zostaje skatepark w żoliborskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Potockiej 1. Otwarcie skatperku z nowym sprzętem, rozpocznie się piknikiem połączonym z zawodami sportowymi „PotockaLife Contest vol. 3”.

W ramach realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego 2023 „Nowoczesny skatepark przy ul. Potockiej 1 na terenie OSiR Żoliborz. Wymiana i remont wszystkich przeszkód. Dopasowanie skateparku do potrzeb osób na różnym poziomie zaawansowania. Zawody i piknik na start działania po przebudowie”, wymienione zostały przeszkody, zgodnie z propozycją zgłoszoną przez autorów pomysłu.

Wśród nowości, z których już wkrótce będą mogli korzystać deskorolkowcy, znalazły się:

  • podwójny funbox z dwoma wysokościami pochylni, murkiem przez całość długości, rurą okrągłą na podwyższeniu i schodzącą do jednego boku, murkiem na podwyższeniu z pochyłymi ścianami krótkimi oraz rurą okrągłą przez całość długości
  • grindbox z granitowym blatem
  • grindbox z pochyłym podjazdem
  • piramida z murkiem pochyłym w obie strony
  • oraz nowy quaterpipe.

Kompleks na Potockiej przyciąga dzieci, młodzież i dorosłych spragnionych aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Realizacja projektu jest zgodna z programem rozwoju aktywności fizycznej do 2025 roku, który zakłada wsparcie dla nowych dyscyplin olimpijskich takich, jak deskorolka oraz aktywizację młodych dorosłych, którzy stanowią dużą grupę jego użytkowników. (...) W gronie użytkowników skateparku przygotowaliśmy projekt wymiany przeszkód, który odpowiada potrzebom i będzie dawał szansę rozwoju umiejętności – argumentowali autorzy projektu, za realizacją którego zagłosowało 840 mieszkańców Żoliborza.

W niedzielę, 26 listopada, autorzy zwycięskiego pomysłu organizują także piknik i zawody z okazji otwarcia żoliborskiego skateparku po wymianie głównych przeszkód. Zapisy przyjmowane są w dniu zawodów od godz. 11:00. Początek eliminacji wystartuje o godz. 12:00. Sędziować będą: Tomek Ziółkowski, Marcin Junior Pawuniak i Krzysztof Godek. Dla najlepszych zawodników przewidziane są nagrody, nie tylko rzeczowe. Natomiast wszyscy uczestnicy mogą liczyć na darmową pizzę. Szczegóły wydarzenia

Z uwagi na termin – koniec listopada - zawody sportowe będą z jednej strony imprezą inaugurującą korzystanie z nowych przeszkód, a z drugiej kończącą sezon działania żoliborskiego skaterparku. Coraz niższe temperatury sprawiają, że OSiR przy ulicy Potockiej 1, planuje rozpoczęcie przygotowań do rychłego uruchomienia lodowiska w tym miejscu.

Finalny koszt wykonania projektu wymiany przeszkód i organizacji zawodów zamknął się w kwocie niespełna 221 tys. zł. Ponieważ w budżecie obywatelskim 2023 na realizację tego pomysłu zaplanowana została kwota 400 tys. zł, to niewykorzystana część przeznaczona zostanie na zakup kolejnych przeszkód pod koniec 2023 roku.

Szczegóły dotyczące projektu z BO 2023.

Zdjęcie. Drewniane elementy tworzące przeszkody w skateparku
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Zdjęcie. Drewniane elementy tworzące przeszkody w skateparku