null

Autobus 321 pojedzie ulicą Ludwika Rydygiera

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W poniedziałek, 24 lutego na przebudowaną ulicę Rydygiera, na odcinku od ulicy Przasnyskiej do ulicy Powązkowskiej, wyjedzie autobus linii 321. Wprowadzane przez Zarząd Transportu Miejskiego zmiany w komunikacji publicznej obejmą obsługą mieszkańców osiedli położonych po zachodniej stronie ul. Powązkowskiej (Żoliborz Artystyczny).

Linia autobusowa 321 pojedzie trasą: PL. WILSONA - ... – al. Wojska Polskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – Przasnyska – Rydygiera – Powązkowska – Okopowa - ... – CH ARKADIA.

11 lutego otwarty został do użytku 246-metrowy odcinek ulicy Ludwika Rydygiera, który połączył Żoliborz Południowy z ulicą Powązkowską. Inwestycja realizowana była przez trzy miesiące i w jej ramach inwestor wykonał pas jezdni, chodniki, ścieżkę rowerową, zatoki parkingowe dla 23 aut, dwie zatoki autobusowe z wiatami i liczne trawniki z nasadzeniami. Wzdłuż wybudowanej ulicy posadzonych zostało 47 drzew (platany klonolistne). 

Oddany przez inwestora w zarząd dzielnicy Zoliborz odcinek ulicy L. Rydygiera ułatwia komunikację mieszkańców Żoliborza Południowego z ulicą Powązkowską. Przedłużenie ul. L. Rydygiera jest zamknięciem osi drogowej, która ciągnie się od Cytadeli poprzez al. Wojska Polskiego, Pl. Inwalidów i Pl. Grunwaldzki. Oś zamyka Plac Czesława Niemena na Żoliborzu Artystycznym. Teraz odcinek ten objęty zostanie także transportem publicznym realizowanym przez ZTM.

IMG 2115

IMG 2270