null

Bezpieczne przedszkolaki z Żoliborza

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W klasie po lewej stronie siedzi 25 dzieci przed nimi policjantka, po prawej stronie dorosła kobieta. Funkcjonariusz ma splecione ręce wygląda jak by mówił. Sala, w której dzieje się wydarzenie jest jasna na podłodze leży fioletowy dywan.

W środę, 16 listopada w ramach zajęć profilaktycznych służących zapewnieniu bezpieczeństwa najmłodszym mieszkańcom Żoliborza, dzieci z Przedszkola nr 446 przy ul. Anny German 5 odwiedziła policjantka, dzieliła się z maluchami wiedzą o tym jak wyrabiać w sobie dobre nawyki, które mają uchronić je przed różnego rodzaju zagrożeniami.

Spotkanie zorganizowane zostało przez przedstawicieli Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Żoliborz i Komisariat Policji Warszawa Żoliborz. Uczestniczyło w nim 35 przedszkolaków.

Żoliborskie przedszkolaki od najmłodszych lata zaznajamiane są z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa i wpajane są im dobre nawyki, które mają uchronić je przed różnego rodzaju zagrożeniami. Dzieci poprzez takie spotkania i zabawę dowiadują się m.in. jakie są zasady przejścia przez ulice, jak mają postępować w przypadku kiedy zgubią się, spotkają osobę nieznajomą czy co mają zrobić w sytuacji zagrożenia ich bezpieczeństwa oraz jak mają korzystać z numeru alarmowego 112.

Organizatorzy spotkania zachęcają również dzieci do noszenia i korzystania z elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność, a tym samym zwiększają bezpieczeństwo. Dzieci zawsze aktywnie uczestniczą w takim wydarzeniu, chętnie dzielą się uwagami i zadają wiele pytań. Największą frajdę jak zwykle sprawia możliwość zwiedzenia policyjnego radiowozu, co i tym razem miało miejsce.

Tradycyjnie już na zakończenie spotkania przedszkolakom wręczono gadżety odblaskowe przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.