null

Bezpieczne wakacje w ramach Akcji "Lato w Mieście" 2021

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Bezpieczne wakacje w ramach Akcji "Lato w Mieście" 2021

Na początku tygodnia w kinie "Wisła" odbyło się kolejne spotkanie z dziećmi w ramach Warszawskiej Akcji "Lato w Mieście" 2021” zorganizowane wspólnie przez Komendę Rejonową Policji Warszawa V oraz Żoliborską Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy. W spotkaniu uczestniczyło 24 dzieci.

Funkcjonariusze Policji w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych w czasie odpoczynku i zabawy nad wodą uczyli o zasadach zachowania się na akwenach wodnych, w tym korzystania tylko ze strzeżonych kąpielisk nadzorowanych przez ratowników. Dzieci dowiedziały się jak właściwie zachowywać się i w jaki sposób przestrzegać przepisów bezpieczeństwa nad wodą. Omówione zostały również sposoby alarmowania o wszelkich zauważonych zdarzeniach zagrażających życiu osób kąpiących się oraz zasady prawidłowego przekazywania informacji o zdarzeniu na numer alarmowy 112.

W trakcie spotkania dzieci otrzymały ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy materiały edukacyjne " Kapitan Wyderka", "Pomagam bo umiem" oraz odblaski.