null

Bieg Powstania Warszawskiego i Masa Powstańcza już w najbliższą sobotę

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W ramach obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w sobotę, 7 sierpnia ulicami miasta przejadą uczestnicy Masy Powstańczej. Tego dnia odbędzie się również 30. Bieg Powstania Warszawskiego. Na trasach obydwu wydarzeń nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

30. Bieg Powstania Warszawskiego

W sobotę, 7 sierpnia, w godz. od 20:00 do 23:00 odbędzie się 30. Bieg Powstania Warszawskiego. Dziesięciokilometrowa trasa przebiegać będzie przez: ul. Bonifraterską, ul. Miodową, ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Karowa, ul. Browarną, ul. Topiel, ul. Kruczkowskiego, ul. Ludną, ul. Czerniakowską, ul. Wilanowską, ul. Wioślarską, Wybrzeże Kościuszkowskie (w tym tunelem), ul. Krajewskiego, ul. Zakroczymską, ul. Konwiktorską. Biegacze poruszać się będą zachodnią jezdnią Wisłostrady (od strony Starego Miasta, w kierunku Wilanowa).

W związku z organizacją startu i mety na stadionie KS Polonia od godz. 15:00 do 24:00 zamknięte dla ruchu będą ul. Konwiktorska i ul. Muranowska (na odcinku od ul. Andersa do ul. Zakroczymskiej) oraz ul. Międzyparkowa i ul. Bonifraterska (na odcinku od ul. Słomińskiego do ul. Świętojerskiej). Na tych odcinkach przez cały dzień będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

Na pozostałych ulicach objętych trasą biegu, w tym na Wisłostradzie, ruch zostanie wstrzymany od godz. 18:30 do godz. 23:30. Poszczególne odcinki będą otwierane, jak tylko ostatni uczestnicy biegu będą je opuszczali.

Dla zamkniętej jezdni zachodniej Wisłostrady (na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Wilanowskiej) objazd będzie prowadził ulicami: Trasa AK, al. Prymasa Tysiąclecia, Al. Jerozolimskie, „Grzymały” Sokołowskiego, Wawelska, Trasa Łazienkowska. Ominięcie trasy biegu będzie możliwe także ulicami: Krasińskiego, Mickiewicza, Andersa, Marszałkowską, Waryńskiego, Trasą Łazienkowską. Objazd dla zamkniętych ulic Bonifraterskiej, pl. Krasińskich i Miodowej przebiegać będzie ulicami: Andersa  - pl. Bankowy – Marszałkowska. Rejon Powiśla tj.: ul. Browarna, ul. Topiel, ul. Kruczkowskiego i ul. Czerniakowska będzie miał zapewnioną komunikację ulicami: Dobrą i Solec lub Książęcą i Rozbrat.

Autobusy na objazdach

W związku z organizacją miejsca startu i mety na stadionie KS Polonia, od godz. 15:00 zmienią się trasy kursujących tu autobusów linii: 100, 116, 178, 503 i 518.

Od ok. godz. 18:30, po zamknięciu dla ruchu całej trasy biegu, objazdami pojadą ponadto autobusy linii: 106, 118, 127, 162, 166, 180 i 185 oraz linii nocnych: N14, N16, N44 i N64. W miarę przemieszczania się biegaczy i otwierania dla ruchu kolejnych ulic, część tras objazdowych zmieni się, a kolejne linie będą wracały na swoje stałe trasy.

Na podstawie numeru startowego uczestnicy 30. Biegu Powstania Warszawskiego będą uprawnieni do nieodpłatnego przejazdu pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego oraz pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w granicach pierwszej strefy biletowej ZTM.

Masa Powstańcza 2021

Również, w sobotę, 7 sierpnia, w godz. od 17:00 do 20:30 ulicami Warszawy przejedzie Masa Powstańcza 2021. Tegoroczna trasa liczy 15 km i przebiega wzdłuż historycznych miejsc związanych ze szpitalami i punktami opatrunkowymi działającymi na terenie Warszawy w trakcie Powstania i po jego kapitulacji.

Rowerzyści wyruszą spod Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul. Przyokopowej i przejadą następującą trasą: ul. Przyokopową, ul. Grzybowską, ul. Towarową, ul. Okopową, al. „Solidarności”, ul. Wolską, ul. Płocką, ul. Górczewską, ul. Leszno, ul. Okopową, ul. Stawki, ul. Andersa, pl. Bankowy, ul. Marszałkowską, rondo Dmowskiego, Al. Jerozolimskimi, ul. Bracką, przez pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskimi, ul. Wilczą, ul. Mokotowską, pl. Zbawiciela, ul. Mokotowską, al. Armii Ludowej, ul. Waryńskiego, ul. Nowowiejską, pl. Politechniki, ul. Lwowską, ul. Koszykową, ul. Lindleya, pl. Starynkiewicza, Al. Jerozolimskimi, pl. Zawiszy, ul. Towarową, rondo Daszyńskiego, ul. Prostą, ul. Przyokopową.

Na trasie przejazdu oraz na krzyżujących się z nią ulicach mogą występować czasowe wstrzymania ruchu i krótkotrwałe utrudnienia w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych imprezami masowymi można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl.

Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.