Biegacze uczcili pamięć o rtm. Witoldzie Pileckim

Biegacze uczcili pamięć o rtm. Witoldzie Pileckim

W sobotę 25 września odbyła się 14. edycja Biegu Rotmistrza Pileckiego - wydarzenia, które na stałe wpisało się w biegowy kalendarz Żoliborza. W parku Kępa Potocka zebrało się ponad 320 uczestników w różnych kategoriach wiekowych. Najszybszym biegaczem został Maciej Dutkiewicz, który pokonał trasę 5 km w czasie 16:33, w kategorii kobiet zwyciężyła Elżbieta Malanowska, wbiegając na metę z czasem 20:05.

Tradycyjnie przed rozpoczęciem zawodów uczestnicy, goście oraz kibice oddali hołd Witoldowi Pileckiemu pod jego pomnikiem w Alei Wojska Polskiego. W imieniu zarządu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy kwiaty złożył burmistrz Paweł Michalec. Imprezę biegową uświetniła swoją obecnością córka Rotmistrza – Zofia Pilecka-Optułowicz.

Bieg wystartował o godz. 12:00. Równocześnie na swojej małej pętli wystartowały także dzieci. Ich zmaganiom towarzyszyło mnóstwo emocji i uśmiechów. Łącznie bieg ukończyło 322 zawodników. Pełne wyniki dostępne są pod linkiem: https://bit.ly/3o7neXD

Po zakończonej rywalizacji na dystansie 5 km Zofia Pilecka-Optułowicz – córka Rotmistrza wraz z burmistrzem Pawłem Michalcem oraz Stanisławem Szymańskim – pomysłodawcą Biegu, wręczyli nagrody i puchary dla najlepszych zawodników, a każdy biegacz, mały i duży, otrzymał medal oraz ciepły posiłek.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok na 15. Edycję Biegu Rotmistrza Pileckiego.

Zobacz galerię (9 zdjęć)