null

Bonifikata na przekształcenie użytkowania wieczystego we własność

Drukuj otwiera się w nowej karcie

1 stycznia 2019 r. dotychczasowi użytkownicy wieczyści gruntów miejskich staną się ich właścicielami. Warszawianki i warszawiacy otrzymają 98-procentową bonifikatę od opłaty jednorazowej i zaświadczenia potwierdzające przekształcenie z urzędów.

  • Nie musisz iść do urzędu i stać w kolejce. W ciągu 12 miesięcy warszawianki i warszawiacy otrzymają zaświadczenia z informacją o wysokości opłaty przekształceniowej.
  • Po otrzymaniu zaświadczenia mieszkańcy zainteresowani maksymalną bonifikatą będą musieli zgłosić ten fakt do urzędu, który poinformuje ich wysokości opłaty jednorazowej.
  • Po wniesieniu opłaty jednorazowej mieszkańcy otrzymają z urzędu dzielnicy zaświadczenie potwierdzające spłatę należności.
  • Natomiast tylko 60-procentową bonifikatą objęte zostaną nieruchomości położone na warszawskich gruntach należących do skarbu państwa.

[button url="http://www.zoliborz.org.pl/przeksztalcenie-uzytkowania-wieczystego-we-wlasnosc.html" target="blank" background="#99cc00" background_hover="#ade506" size="4" center="yes" icon="icon: chevron-right"]Dowiedz się więcej[/button]

 

bonifikata 20181227v2