null

Charytatywny koncert "Stand with Ukraine" z Szewczenką

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zapraszają na koncert Lwowskiego Narodowego Chóru Męskiego "Dudaryk", który odbędzie się 22 marca o godz. 19:00 w Kinie Elektronik

Lwowski Narodowy Chór Męski "Dudaryk" został założony w 1971 r. Od tego czasu podbija czołowe sceny świata. Jego historia występów i międzynarodowych tras koncertowych jest naprawdę imponująca - ma na swoim koncie blisko 3 tys. koncertów - m.in. w Carnegie Hall w USA, paryskiej Katedrze Notre Dame czy w Vancouver - Pacific International Festival Canada Place 

"Dudaryk" pod batutą Dmytra Kacała zaprezentuje program "Stand with Ukraine" z Szewczenką – to będzie spojrzenie na spuściznę ukraińskiego wieszcza Tarasa Szewczenki w kontekście trwającej właśnie wojny obronnej narodu ukraińskiego. Twórczość poety była i nadal jest jednym z symboli tożsamości Ukrainek i Ukraińców, a w obecnych tragicznych realiach stała się dobitnym patriotycznym manifestem.

"Dudaryk" to niekwestionowany autorytet w świecie ukraińskiej muzyki chóralnej. Jest laureatem Narodowej Nagrody im. Tarasa Szewczenki, będącej najwyższym państwowym odznaczeniem w dziedzinie kultury w Ukrainie.

Repertuar Chóru obejmuje całą gamę dawnej i współczesnej muzyki chóralnej. Jego interpretacje uznanych arcydzieł światowej muzyki klasycznej są wyjątkowe. To unikalne utwory, które zachwycają ukraińską dynamiką i bogactwem muzycznej palety.

Zapraszamy serdecznie!

 

Brązowy plakat z napisami Kino Elektronik, ul. Gen Zajączka 7 22 marca 2023, godz. 19:00, Kino Elektronik, ul. Gen Zajączka 7 Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy oraz Związek Ukraińców w Polsce zapraszają na Charytatywny Koncert Благодійний концерт Lwowski Narodowy Chór Męski "DUDARYK" Dyrektor artystyczny i Dyrygent – Dmytro Kacał DUDARYK „STAND WITH UKRAINE” z Szewczenką Dyrektor artystyczny i Dyrygent – Dmytro Kacał Художній керівник та диригент - Дмитро Кацал. i zdjęciem męskiego chóru.