null

Drodzy Dyrektorzy, Nauczyciele oraz Pracownicy Oświaty

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wszystkim Państwu, Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej, życzymy przede wszystkim wytrwałości i wiary w lepsze jutro. Wiemy, że Państwa praca każdego dnia poddawana jest coraz trudniejszym próbom. Próbujecie sprostać już nie tylko rosnącym wymaganiom dydaktycznym, ale także organizacyjnym i kosztowym.

Chcemy zapewnić, że wierzymy w Państwa pełen profesjonalizm i poczucie odpowiedzialności. Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie, które jest jednym z najważniejszych elementów sukcesu edukacyjnego i wychowawczego naszych uczniów. Dlatego, równocześnie z życzeniami wytrwałości, chcemy życzyć Państwu lepszej przyszłości, codziennego doceniania wysiłków i wysokich wyników Waszych podopiecznych.

Nieustająco życzymy Państwu dającego satysfakcję rozwoju zawodowego, zdobywania kolejnych stopni awansu, a przede wszystkim – czerpania przyjemności z pracy. Aby Państwa miejsce pracy było przyjazne i otwarte na Wasze potrzeby i oczekiwania oraz poczucia dumy z osiągnięć dzieci. Obiecujemy, że w tych trudnych dla wszystkich czasach nadal będziemy dokładać wszelkich starań by jakość funkcjonowania placówek oświatowych w naszej dzielnicy stale się podnosiła. Mamy nadzieję, że pomocne okazały się rozwiązania w ramach projektu Eduwarszawa, dzięki któremu możemy systemowo wchodzić w procesy cyfryzacji. Także, że ułatwieniem w codziennej pracy jest organizowane przez nas wsparcie rzeczowe oraz specjalistyczne warsztaty metodyczne.

 

Zdajemy sobie sprawę, że jest Państwu, Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty ciężko. Czujecie się zniechęceni, znużeni, niedoceniani i niezrozumiani. Wiemy, że staraliście się, aby wydarzenia ostatnich miesięcy – wojna w Ukrainie, przyjęcie uczniów z Ukrainy, tworzenie dodatkowych klas w związku z przyjęciem półtora rocznika do szkół ponadpodstawowych, a także przeładowana podstawa programowa – nie kładło się cieniem na proces dydaktyczny, wyniki uczniów i ich poczucie bezpieczeństwa. Stanęliście na wysokości zadania i wykonaliście ogromną pracę. Poświęcaliście swój wolny czas. Chcemy więc głośno podkreślić, że my nie tylko dzisiaj, ale każdego dnia doceniamy Państwa mądrość, odpowiedzialność i rozwagę, którą kierujecie się, opiekując powierzonymi Wam dziećmi. Dziękujemy Państwu za zaangażowanie, za wszystko co każdego dnia dajecie od siebie i poświęcacie.

Z życzeniami udanego, szczęśliwego i pełnego satysfakcji zarówno Dnia Edukacji Narodowej, jak i każdego następnego dnia w pracy zawodowej i w życiu prywatnym.

Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy