null

Festiwal Porażek w Tęczy od Kuchni

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Czy na Żoliborzu można mówić tylko o tym, co się udało? Co by się stało, gdybyśmy zaczęli mówić o porażkach wprost? Sprawdzimy to już wkrótce, podczas Festiwalu Porażek – we wtorek, 5 listopada, o godzinie 18.00, w Tęczy od Kuchni.

Festiwalowi Porażkek przyświeca idea: ten, kto umie przyznać się do porażki,  kto zastanawia się nad tym, jak do niej doszło, ten działa mądrzej. Bohaterami i bohaterkami festiwalu będą osoby z Żoliborza, które opowiedzą o swoich sukcesach i porażkach w lokalnych działaniach. Specjaliści od rozwoju mówią bowiem, że aby móc spojrzeć na porażkę z dystansu i móc się z niej uczyć, potrzebny jest etap dzielenia się nią z innymi. Najlepiej poprzez opowieść.

Festiwal Porażkek to „profilaktyka“ społecznikowskiego zniechęcenia. Słuchając opowieści o działaniach i porażkach innych, dajemy sobie szansę na nowe spojrzenie, także na własne trudności i błędy. I w ten sposób pielęgnujemy w sobie chęć do eksperymentowania i poszukiwania nowych rozwiązań. Za porażką bowiem często kryje się całkiem pozytywny „ciąg dalszy“. 

Wydarzenie kierowane jest do społeczników i aktywistów, którzy czasem nie dają rady. Osób z pasją lokalną, którym zdarzyło się nie dokończyć projektu, bo dopadło ich wypalenie, do przedsiębiorców, którzy prowadzą tu swój biznes, a także do osób, które nie chcą powtarzać cudzych błędów, lecz ustrzec się przed nimi korzystając ze zbiorowej, lokalnej mądrości. 

Festiwal Porażkek odbędzie we wtorek 5 listopada, o godz. 18.00, w restauracji Tęcza od Kuchni, przy ulicy Suzina 8, róg Próchnika.

Na stronie wydarzenia na Facebook-u można przeczytać, czym jest „trajektoria porażki“, poznać prowadzącą festiwal oraz sylwetki bohaterek i bohaterów wieczoru, zapraszamy link do wydarzenia na FB w tym miejscu 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Pole Dialogu w ramach przedsięwzięcia „Pomysłowy Żoliborz“: www.pomyslowyzoliborz.pl.

Kontakt: Weronika Chodacz, tel. 601-393-676, mail: w.chodacz@poledialogu.org.pl   

75226385 731930037317333 7843683642067910656 n

„Pomysłowy Żoliborz” realizowany jest w ramach zadania publicznego „Pole dla pomysłów – stworzenie oraz testowanie pilotażowego mechanizmu wspierania na Żoliborzu międzysektorowej współpracy na rzecz realizacji pomysłów dla społeczności lokalnej” finansowanego przez m. st. Warszawa.