null

Fort Sokolnickiego ponownie dostępny dla mieszkańców

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Fort Sokolnickiego z lotu ptaka z lekkiego skosu od strony wjazd do fortu, widać szklany dach z konstrukcją, zielony teren w okręgu.

Zakończyła się 10-letnia dzierżawa Fortu Sokolnickiego w Parku Stefana Żeromskiego przez podmiot prywatny. Przeprowadzona została procedura odbioru nieruchomości przez Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy oraz Zarząd Gospodarowania Nieruchomościami. Zaplanowane zostały już pierwsze wydarzenia.

Fort Sokolnickiego docelowo stanie się częścią powołanego w październiku 2021 roku Żoliborskiego Domu Kultury.

- Chcemy przywrócić Fort Sokolnickiego mieszkańcom, nie tylko Żoliborza, ale całej Warszawy. To miejsce powinno tętnić życiem. Oferować wydarzenia kulturalne i artystyczne. Angażować  mieszkańców, oferować możliwości rozwijania zainteresowań, a następnie ich prezentacji np. w formie wystawy, koncertu czy spektaklu. Już teraz zapraszamy na pierwsze wydarzenie – wspólne celebrowanie święta Konstytucji 3 Maja – mówi Paweł Michalec, burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Żoliborski Dom Kultury powołany został 14 października 2021 roku. Obecnie trwa konkurs na jego dyrektora. Zadaniem dyrektora będzie wypracowanie - wraz z mieszkańcami - formuły funkcjonowania i oferty Żoliborskiego Domu Kultury, która w pełni wykorzysta potencjał i możliwości Fortu Sokolnickiego.

Pierwszym wydarzeniem, po zakończeniu 10-letniej dzierżawy, będzie wspólne świętowanie 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mieszkańców zapraszamy na występ zespołu Polski Łan oraz Kwintetu Instrumentów Dętych Blaszanych Filharmonii Narodowej. Będą też warsztaty z tworzenia kart pamiątkowych i przypinek prowadzone przez pracowników żoliborskiej biblioteki publicznej.

Zapraszamy, we wtorek, 3 maja, od godz. 12:00.

Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy serdecznie zapraszają na wspólne świętowanie 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja