null

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Plakat z wydarzenia pn. Urodziny Palcu Wilsona" na nim zdjęcia wykonawców: Karoliny Lizer, Adama Kalinowskiego, zespołu Big Cyc i Czarno Czarni. Na jesiennym tle wokół zdjęć znajdują się autografy członków Big Cyc. Na plakacie znajduje się również szczegółowa informacja o atrakcjach tego wydarzenia. Na dole są umieszczone logotypy partnerów.
Plakat z "Urodzin Placu Wilsona"

Plakat z koncertu zespołu „Big Cyc”, który na Żoliborzu zorganizował Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy jest do wylicytowania na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Plakat z autografami wszystkich członków zespołu przekazał przewodniczący Rady Dzielnicy – Piotr Wertenstein-Żuławski. Orkiestra zagra 30 stycznia 2022 roku już po raz 30.!

Ofertowany na aukcji dla WOŚP plakat podpisali wszyscy członkowie zespołu: Krzysztof Skiba, Jacek Jędrzejak, Roman Lechowicz, Jarosław Lis oraz Piotr Sztajdel. Plakat w formacie B2 (500 mm x 707 mm) został oprawiony w ramkę w kolorze czarnym i jest gotowy do zawieszenia.
Po raz drugi samorząd Żoliborza przyłącza się do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem na aukcję oddajemy plakat z wrześniowego wydarzenia zorganizowanego Urodzin Placu Wilsona. Mimo, że wtedy pogoda nam nie dopisała, to mam nadzieję, że możemy liczyć na gorące zaangażowanie w aukcję uczestników tego koncertu oraz fanów zespołu – mówi przewodniczący Rady Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, Piotr Wertenstein-Żuławski.
Zespół Big Cyc wystąpił na Żoliborzu 18 września 2021 roku, kiedy to obchodziliśmy wspólnie z mieszkańcami Urodziny Placu Wilsona. Wydarzeniu towarzyszyły dodatkowe atrakcje, w tym koncert Karoliny Lizer, Adama Kalinowskiego i zespołu Czarno Czarni. Dla dzieci przygotowaliśmy pokaz iluzji, spektakl, Bajkostwory oraz liczne warsztaty kreatywne. Nie zabrakło też tradycyjnych „dmuchańców”. W strefie świadomego kierowcy mogli skorzystać z różnych symulatorów, dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Imprezą towarzyszącą był III Żoliborski Festiwal Streetfoodu. Na chętnych czekał także punkt szczepień przeciwko COVID-19.
W ubiegłym roku Orkiestrze udało się zebrać 210 mln złotych. Za 1050 zł wylicytowany został plakat z ostatniego koncertu zespołu Poparzeni Kawą Trzy zorganizowanego przez Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy przed pandemią.
W tym roku przypada jubileuszowy – 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze pójdą na sprzęt do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Rokrocznie na oddziały okulistyczne w Polsce trafia kilkanaście tysięcy pacjentów. Zgodnie z tegorocznym hasłem „Przejrzyj na oczy”, zebrane środki zostaną przekazane na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci, w tym:
  • angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci
  • oftalmoskopy do badania dna oka 
  • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka
  • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki)
  • synoptofory do pomiaru kąta zeza
  • urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń
  • tomografia dna oka
  • mikroskopy 
  • stoły operacyjne 
Zapraszamy do licytacji.