null

Informacja Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy w sprawie działalności Pawilonu Kulturalnego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Szary budynek białymi drzwiami przed budynkiem choinki

Informujemy, że 17 kwietnia zakończyła się umowa na dzierżawę Pawilonu Kulturalnego wraz z gruntem przy ul. Sady Żoliborskie 4 w Warszawie. W czwartek, 20 kwietnia zaplanowane było spotkanie  dzierżawczyni z pracownikami Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy i przekazanie obiektu. Czynności związane z odebraniem Pawilonu Kulturalnego nie doszły jednak skutku, gdyż dzierżawczyni nie wydała zajmowanego dotychczas lokalu. W tej sytuacji nie jest możliwe w chwili obecnej uruchomienie procedury konkursowej na nowego dzierżawcę.

 

Przypominamy, że zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zdecydował, że po zakończeniu obowiązującej do 17 kwietnia 2023 roku umowy, a na czas przeprowadzenia konkursu na nowego dzierżawcę, obiekt zostanie czasowo przekazany do dyspozycji Żoliborskiego Domu Kultury. Było to odpowiedzią na postulaty mieszkańców, którzy zwracali uwagę na potrzebę zapewnienia dostępności Pawilonu Kulturalnego w rozpoczynającym się sezonie wiosenno-letnim. W pierwszą sobotę po zakończeniu umowy dzierżawy - 22 kwietnia w Pawilonie Kulturalnym zaplanowane zostały już pierwsze nieodpłatne zajęcia dla mieszkańców – warsztaty ogrodnicze „Z kwiatem Ci do twarzy” z okazji Światowego Dnia Ziemi.

 

Pomimo braku dostępu do budynku Pawilonu, warsztaty ogrodnicze organizowane przez Żoliborski Dom Kultury odbędą się w zaplanowanym terminie 22 kwietnia 2023 o godz. 12:00. Zbiórka przy Pawilonie Kulturalnym.

 

Mieszkańców gorąco zachęcamy do udziału. Po szczegóły dotyczące wydarzenia zapraszamy na FB Żoliborskiego Domu Kultury.