Czy wiecie, że już wkrótce Żoliborz będzie miał własny recyklomat? Pojawi się on przy Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul Potockiej 1. W Warszawie stanie łącznie 10 nowych recyklomatów. Nowe maszyny pojawią się w mieście za 2-3 miesiące. Mają też działać szybciej i być mniej awaryjne.
Pilotażowy program dotyczący recyklomatów, rozstawionych na pl. Bankowym i przy ul. Ząbkowskiej, zdobył serca warszawiaków. Recyklomaty służące do wymiany plastikowych i szklanych butelek oraz puszek na ECO-punkty był elementem edukacyjnej kampanii o zasadach selektywnej zbiórki odpadów.
Od momentu uruchomienia maszyn warszawiacy zgłosili wiele pomysłów, opinii, a także uwag, z których miasto wspólnie z partnerami zdecydowało się skorzystać przy wymianie na nowe urządzenia. Za 2-3 miesiące mieszkańcy w zamian za surowce, plastikowe i szklane butelki oraz puszki, ponownie będą mogli zbierać ECO-punkty, które upoważniały do zniżki np. na kawę czy bilety do kina bądź teatru. Od nowego sezonu oferta nagród zostanie powiększona, a te zebrane dotychczas nie stracą swojej ważności.
Planowane miejsca instalacji nowych recyklomatów:
- pl. Mirowski, od strony parku Mirowskiego, przy Hali Gwardii,
- ul. Boleść/ul. Rybaki*, od strony parkingu,
- al. KEN, przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów,
- ul. Kamionkowska, przy Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe,
- pl. Narutowicza, przy budynku dyspozytorni Tramwajów Warszawskich,
- ul. Jarzębskiego, przy Urzędzie Dzielnicy Bielany,
- ul. Potocka 1, przy Ośrodku Sportu i Rekreacji,
- ul. Strumykowa 21, przy Białołęckim Ośrodku Sportu,
- ul. Jagiellońska 47i, przy garażu wielopoziomowym,
- ul. Rzymowskiego 32*, przy Domu Kultury Kadr.
*Lokalizacja w trakcie potwierdzania.
fot. E. Lach, źródło: www.um.warszawa.pl