Komunikat Urzędu Dzielnicy Żoliborz w sprawie SGSP

W nawiązaniu do wypływających do Urzędu Dzielnicy Żoliborz zgłoszeń od zaniepokojonych mieszkańców i w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną w Szkole Głównej Służby Pożarniczej informujemy, że jesteśmy w stałym kontakcie z Rektorem-Komendantem SGSP. Od pojawienia się pierwszych problemów monitorowaliśmy sytuację w szkole i utrzymywaliśmy bezpośredni kontakt telefoniczny z jej władzami. Ponad to, w piśmie z 10 kwietnia 2020 r. zwróciliśmy się do Rektora-Komendanta SGSP z prośbą o rozważenie zmiany sposobu przemieszczania się studentów, tak aby maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców Żoliborza w tej trudnej dla wszystkich sytuacji.

Rozumiemy zaniepokojenie naszych mieszkańców, dlatego też skierowaliśmy dodatkową prośbę do Urzędu Miasta st. Warszawy o uwzględnienie okolic Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (w szczególności ul. Słowackiego 52/54,Plac J. Kuronia, ul. Potocka od strony Placu J. Kuronia) podczas prowadzenia dezynfekcji wodą wysoko ozonowaną.

W nocy z 9 na 10 kwietnia prowadzone było ozonowanie ulic Słowackiego, Krasińskiego, Broniewskiego, Mickiewicza oraz Plac Wilsona. Natomiast w nocy z 14 na 15 kwietnia ponowiono dezynfekcję tych miejsc i dodatkowo ozonowaniu poddano bezpośrednie otoczenie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Ozonowanie to innowacyjna metoda walki z wirusem. Woda wysoko ozonowana dzięki swojej skuteczności jest najlepszym środkiem do dekontaminacji. Działa szybciej na bakterie i wirusy niż inne środki dezynfekcyjne. http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/warszawa-rozpoczyna-ozonowanie-ulic