null

Komunikat Urzędu Dzielnicy Żoliborz – zawieszenie działalności placówek

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w związku z zagrożeniem związanym z koronawirusem na terenie m.st. Warszawy oraz prewencyjnymi działaniami, podjętymi przez Urząd m.st. Warszawy, na terenie dzielnicy Żoliborz od 12 marca zamknięte będą: Biblioteka Publiczna Dzielnicy Żoliborz, Miejsca Aktywności Lokalnej przy ul. Marii Kazimiery 20/1 i przy Czytelni Pod Sowami. Tymczasowo przestają także funkcjonować punkt „Wymień Ciepło” oraz żoliborska Jadłodzielnia, znajdujące się na tyłach Urzędu Dzielnicy Żoliborz przy ul. Kątowej.

Zgodnie z decyzją Prezydenta m.st. Warszawy z dniem 12 marca 2020 r. zostają zamknięte do odwołania także wszystkie pływalnie, sauny oraz siłownie, których zarządcą jest miasto.

Ze względu na podwyższone ryzyko zarażenia koronawirusem w szczególności osób starszych i o obniżonej odporności, uprzejmie prosimy mieszkańców Żoliborza o unikanie wizyt w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Dembińskiego 3 oraz Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Rydygiera 3, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. 

Uprzejmie prosimy mieszkańców o możliwe unikanie osobistych wizyt w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz przy ul. Słowackiego 6/8. W szczególności zwracamy się do osób uiszczających opłaty w punkcie kasowym z prośbą o wykorzystywanie form płatności zobowiązań finansowych w postaci przelewów internetowych, a pozostałych mieszkańców prosimy o korzystanie z e-usług.

Informujemy, że do odwołania zawieszone zostają także wszystkie: wydarzenia kulturalne, imprezy sportowe, zebrania i zajęcia kulturalne oraz sportowe, których organizatorem jest Urząd Dzielnicy Żoliborz, jednostki nadzorowane i podległe. Podejmowane działania mają charakter prewencyjny.

Informujemy przy tym, że zgodnie z decyzją MEN - od 12 do 25 marca – zawieszone zostają zajęcia w stołecznych szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych. Ograniczenie dotyczy zarówno placówek publicznych, jak i niepublicznych.

Od 12 do 15 marca w placówkach nie będą się odbywały żadne zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. W czwartek i piątek, 12-13 marca w szkołach i przedszkolach będą prowadzone jedynie zajęcia opiekuńcze - dla uczniów, którym nie udało się zapewnić opieki rodziców (tylko w szkole, do której uczęszcza dziecko). Od poniedziałku, 16 marca – uczniowie i wychowankowie już nie będą przychodzili do szkół (ograniczenia dotyczą także zajęć i praktycznej nauki zawodu w szkołach i technikach zawodowych). 

Decyzja została podjęta przez Ministra Edukacji Narodowej zgodnie z art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148, z późn. zm.). Szczegółowa informacja na stronie MEN: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach 

Więcej informacji dotyczących działań w związku z zagrożeniem koronawirusem na terenie m.st. Warszawy znajduje się na stronie: https://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/koronawirus-dzia-ania-warszawy