null

Letni „Teatr pod chmurką na Kępie Potockiej”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie artysty w makijażu

W najbliższą sobotę, 8 lipca zapraszamy na spektakl „Tiramisu”, pierwszy z czterech przedstawień teatralnych realizowanych w ramach cyklu „Teatr pod chmurką na Kępie Potockiej”. Teatralne wydarzenia odbywać się będą co drugi weekend, na terenie parku Kępa Potocka, początek o godz. 18:00. Zapewniamy 80 wygodnych leżaków.

„Teatr pod chmurką na Kępie Potockiej” jest zwycięskim projektem realizowanym w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok.

- Spektakle plenerowe cieszą się dużą popularnością w okresie wakacyjnym. To idealny sposób na spędzenie wieczoru z rodziną czy przyjaciółmi. Spektaklom plenerowym towarzyszy specyficzna atmosfera, swobodniejsza niż we wnętrzu teatru. Jest to wspaniały sposób, by przekonać do kultury wysokiej ludzi, którzy są do niej w jakiś sposób zniechęceni lub nie mieli wcześniej z teatrem styczności. (...) Teatr pod chmurką jest sprawdzoną alternatywą dla kina plenerowego i daje możliwość interakcji widza z aktorami – uzasadniał autor pomysłu w momencie jego złożenia.

- Przedstawienia teatralne na świeżym powietrzu to doskonała okazja, aby cieszyć się kulturą i sztuką w niezwykłym otoczeniu przyrody oraz urokliwej scenerii parku Kępa Potocka. W tym roku naszym mieszkańcom proponujemy cztery wieczory pełne śmiechu, wzruszeń i niezapomnianych emocji. Dla wygody widzów, zapewniamy także bezpłatne leżaki, dzięki którym każdy będzie mógł w pełni skupić się na magicznej atmosferze teatru – dodaje Paweł Michalec, burmistrz Dzielnicy Żoliborz, m.st. Warszawy.

Lista zaplanowanych spektakli teatralnych:

8 lipca (sobota) „Tiramisu” - znakomita komedia o współczesnych kobietach sukcesu. Są młode, piękne, w agencji reklamowej pracują na najwyższych obrotach, zarabiają spore pieniądze. Świetnie odnajdują się w wielkomiejskim świecie, wiedzą w co się ubrać i gdzie bywać, a jednocześnie nie mogą sobą poradzić z życiem osobistym. Podczas gdy w agencji rozwiązują poważny problem, widz będzie świadkiem tego, co kryje się za maskami sukcesu, pewności siebie i pozornego szczęścia.

23 lipca (niedziela) “Sarna del Manzano..." (tł. Parch jabłoni) - bardzo zabawna i szalona satyra na tzw. "brazylijskie telenowele" oraz filmy Tarantino i Almodovara. Nie zabraknie tutaj wciągającej historii, barwnych postaci, zwrotów akcji oraz analizy drzewa genealogicznego do trzech pokoleń wstecz. W poszukiwaniu ekstremalnych wzruszeń, ekstatycznych uniesień oraz den rozpaczy, przeniesie widzów w bliżej nieokreśloną lokalizację i porwie ich latynoski temperament.

5 sierpnia (sobota) „Wniebowzięte. Komedia Lotnicza”. Spektakl opowiada historię dwóch stewardess – Ilony i Iwony. Jeden hotel. Jedna szalona noc. Jedno marzenie... i coraz więcej przeszkód na drodze do jego spełnienia! Czy Iwona i Ilona wyrwą się ze szponów demonicznej Kociborskiej i odlecą za ocean? Co na to Kapitan Jacek? A może nic nie jest tu tym, czym się wydaje? Prosimy zapiąć pasy i nie rozpinać ich, dopóki spektakl nie przestanie kołować na dobre!

20 sierpnia (niedziela)  „Pan i Pani O!” Plenerowy spektakl teatru pantomimy. Na wyspie zbudowanej z marzeń, wspomnień i po część z zapomnianych historii, mieszka Pan O. Marząc o miłości wpatruje się głównie w horyzont. Myśli, że na świecie został sam. Gdzieś daleko mieszka Pani O. Marząc o miłości wpatruje się głównie w niebo. Jest przekonana o tym, że na świecie jest sama. Jeden otrzymany list, jedna chwila, zmienia w jej życiu wszystko. Krok po kroku widzowie obserwują ich wspólne zdarzenia, czasem zabawne, a czasem nieco mniej. Jednak miejsce, w którym się odnaleźli, okazuje się mieć własny pomysł na tę parę. Wciąga bohaterów w wir zdarzeń, mogących prowadzić tylko w jednym kierunku. Czy będą podążać tam wspólnie? Czy zrozumieją, że ich spotkanie to dopiero początek podróży? Wizualna komedia bez słów, która żywi się humorem i śmiesznością dnia codziennego. Do tego odrobina magii i absurdu z życia wziętych.

Zapraszamy!