null

Majówka pod flagą biało-czerwoną

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Długi majowy weekend na Żoliborzu zaczął kojarzyć się, nie tylko mieszkańcom naszej dzielnicy, ale i całej Warszawy, z Biegiem Flagi, który organizujemy już od siedmiu lat. W tym roku jednak nie jak dotychczas na terenie Cytadeli Warszawskiej, który zamienił się w plac budowy nowych muzeów, lecz w Pasie Nadwiślańskim wokół Centrum Olimpijskiego przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4. W ten sposób obchodzimy przypadający 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiony świętem na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku.

Tegoroczna impreza miała charakter pikniku z atrakcjami dla chętnych do zabawy w każdym wieku: składanie modeli różnych samochodów (m.in. legendarnej Warszawy) i samolotów, dmuchany tor przeszkód, świat klocków lego, strefy – piłkarska, szermiercza, judo, zabaw plastycznych, pokazy tańca towarzyskiego, występ zespołu „Kapral Zajączek” oraz bezpłatny wstęp do Muzeum Sportu i Turystyki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zumba dla dzieci.

Patronat honorowy nad majówką objęła Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Malinowska–Grupińska. Otwarcia imprezy dokonały Agata Marciniak-Różak, zastępca Burmistrza Dzielnicy Żoliborz oraz Beata Michalec, Radna m.st. Warszawy.

Kuliminacyjnym punktem święta były trzy wydarzenia sportowe: - VII Bieg Flagi na 10 km w kategoriach wiekowych dla kobiet i mężczyzn oraz dodatkowej klasyfikacji „mundurowi”, marsz Nordic Walking na 5 km, bieg na 100 metrów dla maluchów (do 7 lat).

Dla uczestników wyjątkową pamiątkę będzie stanowił medal przedstawiający na awersie aktualne godło Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzone ustawą z dnia 9 lutego 1990 r. Jest to koronowany orzeł, który po latach banicji dumnie wrócił na swoje dawne miejsce. Medale otrzymali na mecie wszyscy uczestnicy biegu na 10 km i nordic walking. Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w zawodach!

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Zdjęcia dzięki uprzejmości: Sztuka Kadru Andrzej Chomczyk

Zdjęcia dzięki uprzejmości: Sztuka Kadru Andrzej Chomczyk
Dzień Flagi
Zobacz galerię (7 zdjęć)
Dzień Flagi
Dzień Flagi
Dzień Flagi
Dzień Flagi
Dzień Flagi
Dzień Flagi