null

Narodowe Czytanie na Żoliborzu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Adam Mickiewicz Ballady i Romanse

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy we współpracy z Żoliborskim Domem Kultury mają zaszczyt zaprosić mieszkanki i mieszkańców Żoliborza na Narodowe Czytanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę - 3 września o godzinie 12.00 na tarasie przed biblioteką przy ul. Słowackiego 19a.

Podczas tegorocznej, XI edycji będziemy czytać „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji, którą uznano za symboliczne otwarcie epoki Romantyzmu.

W programie czytanie fragmentów utworów przez zaproszonych gości:
Paweł Michalec – Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy,
Małgorzata Kocot – Dyrektorka Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy,
Renata Kozłowska – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy,
Agata Marciniak-Różak – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy,
Krystian Ciećka – Dyrektor Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy,
Iwona Mirosław-Dolecka – Dyrektorka Żoliborskiego Domu Kultury,
Krzysztof Wiśniewski – Dyrektora Teatr Komedia,
Agnieszka Wyrwał – Radna m.st. Warszawy,
Michał Szpakiewicz – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Żoliborz,
Marek Michalewskiego – Kierownika Żoliborskiego Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów, Małgorzata Łowkis-Przybytniak - Naczelnik Wydziału Kultury dla Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy,
Aleksandra Sosnowska - czytelniczka żoliborskiej Biblioteki.

Koncert piosenek dwudziestolecia międzywojennego w wykonaniu zespołu Suweniry.

Wstęp wolny!

Plakat beżowy z tekstem: Adama Mickiewicza Ballady i Romanse Razem z Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy we współpracy z Żoliborski Dom Kultury maja zaszczyt zaprosić mieszkanki i mieszkańców Żoliborza na Narodowe Czytanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę 3 września o godzinie 12.00 na tarasie przed biblioteką przy ul. Słowackiego 19a Podczas tegorocznej, XI edycji będziemy czytać "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza – w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji, którą uznano za symboliczne otwarcie epoki Romantyzmu W programie: czytanie fragmentów utworów przez zaproszonych gości: Paweł Michalec - burmistrza dzielnicy, Małgorzatę Kocot - dyrektorkę Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, zastępczynie burmistrza dzielnicy - Renatę Kozłowską i Agata Marciniak-Różak, Krystiana Ciećkę - dyrektora Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, Ivona Mirosław-Dolecka - dyrektorkę Żoliborski Dom Kultury, Krzysztofa Wiśniewskiego - dyrektora Teatr Komedia, Agnieszka Wyrwał Radna m. st. Warszawy, Michała Szpakiewicza - dyrektora OSIR Żoliborz, Marka Michalewskiego - kierownika Żoliborskiego Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów, Małgorzatę Łowkis-Przybytniak - naczelniczkę Wydziału Kultury w dzielnicy Aleksandrę Sosnowską - czytelniczkę żoliborskiej Biblioteki. koncert piosenek dwudziestolecia międzywojennego w wykonaniu zespołu Suweniry Wstęp wolny. Na dole plakatu logo NARODOWE CZYTANIE, zakochaj się w Warszawie na Żoliborzu, Biblioteka publiczna w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, Żoliborski Dom Kultury.