Nowe klasy w Szkole Podstawowej nr 68

Od 16 września 80 dzieci ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 przy ul. Or-Orta 5 może korzystać z nowego budynku. Nowoczesne 4 klasy znajdujące się na dwóch poziomach zostały dobudowane do szkoły w technologii modułowej i powstały w niecałe 5 miesięcy.

Całkowity koszt rozbudowy szkoły podstawowej nr 68 na Żoliborzu wyniósł 1,838 mln zł. Umowę z wykonawcą w formule „zaprojektuj i wybuduj” dzielnica podpisała 1 kwietnia 2019 roku i w niecałe pół roku od podpisania żoliborska placówka mogła udostępnić 4 nowe pomieszczenia dla 80 uczniów.

Szkoła liczy obecnie 27 oddziałów, w tym 18 ogólnodostępnych, siedem integracyjnych i dwa dwujęzyczne. Uczy się w niej łącznie 462 dzieci.

Inauguracji otwarcia 4 nowych sal lekcyjnych dokonali Paweł Michalec burmistrz dzielnicy Żoliborz, Agata Marciniak-Różak wiceburmistrz dzielnicy oraz dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 68 - Agnieszka Jajkiewicz-Sołtys.

W dzielnicy realizowane są jeszcze 3 kolejne inwestycje z myślą o uczniach szkół podstawowych. Do końca roku ma powstać nowa hala pneumatyczna z myślą o uczniach Szkoły Podstawowej nr 392 przy Alei Wojska Polskiego 1. W czerwcu 2020 roku planowane jest zakończenie rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 65 przy ul. Potockiej 3, a w 2021 roku oddanie do użytku budowanego od podstaw Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Anny German.