null

O bezpieczeństwie w czasie zajęć z seniorami.

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 6 lutego 2019 r. w Domu Pielgrzyma "Amicus" przy ul. Hozjusza 2 z inicjatywy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Żoliborz, w ramach zajęć prowadzonych przez I Żoliborski Uniwersytet III wieku odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa seniorów.

W spotkaniu uczestniczyły funkcjonariuszki z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V i Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz, które przypomniały seniorom o zagrożeniach na jakie są szczególnie narażeni ze strony przestępców stosujący metody wyłudzania pieniędzy min. poprzez dobrze znaną metodą „Na Wnuczka”, „Na Policjanta” i „Na Prokuratora. W dalszej części spotkania zaprezentowano seniorom skuteczne metody wpływające na poprawę bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania takie jak: zamykanie drzwi na klucz lub wewnętrzny zamek, zachowania szczególnej ostrożności podczas wizyt osób nieznajomych, nie podawania przez telefon swoich danych personalnych oraz danych zabezpieczających ich konta bankowe.

Na zakończenie spotkania przypomniano seniorom numery alarmowe do Policji pod którymi mogą zgłaszać tego typu przypadki zagrażające ich bezpieczeństwu.

Seniorzy w trakcie spotkania chętnie zadawali pytania dotyczące ich bezpieczeństwa, a także dzieli się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami w tym zakresie. Na zakończenie spotkania pracownicy Delegatury BBiZK w Dzielnicy Żoliborz wręczyli seniorom kalendarze na 2019 rok ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

O bezpieczeństwie w czasie zajęć z seniorami.

O bezpieczeństwie w czasie zajęć z seniorami.