null

Obchody uchwalenia Konstytucji 3-Maja w Forcie Sokolnickiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Czerwony napis 3 Maja, poniżej biało-czerwona wstążka, w tle orzeł Sejmu Czteroletniego

Z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja Rada i Zarząd Dzielnicy zapraszają Państwa do Fortu Sokolnickiego na wyjątkowe wydarzenie. 3 maja 2023 roku o godzinie 13:00 rozpoczniemy warsztaty, podczas których każdy znajdzie coś dla siebie.

W programie wydarzenia znajdują się warsztaty:

  • tworzenie chorągiewek oraz flag narodowych,
  • malowania glinianych medalionów różnymi technikami,
  • sadzenia kwiatów sezonowych, które uczestnicy będą mogli zabrać na pamiątkę,
  • oraz plastyczne zajęcia pod okiem instruktora

 
Nasza żoliborska Biblioteka przygotowała dla mieszkańców warsztaty z robienia pamiątkowych przypinek. Będzie to doskonała okazja do rozwijania swoich zdolności artystycznych oraz spędzenia czasu w miłej atmosferze.

O godzinie 15:00 prawdziwa harcerska uczta!
Wystąpi znany i lubiany zespół Wszyscy Byliśmy Harcerzami, który harcerskie piosenki wykonuje w rockowym klimacie.

Zespół WBH wydał 3 płyty -"Trzy pióra" 2012, "Cztery żywioły" 2017, i "Piąta strona świata" 2022 wśród których jest wiele znanych i lubianych hitów harcerskich i piosenek z turystycznych szlaków. Przez dziesięć lat artyści nie ominęli żadnej większej imprezy harcerskiej!

Podczas koncertu rozdamy niespodzianki dla fanów zespołu. Artyści obiecali płyty i koszulki z autografami oraz wspólne selfie...:)

Fort Sokolnickiego to doskonałe miejsce na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Zapewniamy dobrą zabawę, a także możliwość poznania historii Polski i przypomnienie sobie piosenek, które wszyscy śpiewaliśmy.

Serdecznie zapraszamy, spędź z nami majówkę!

Zapraszamy do posłuchania Mazurka 3 maja
Pieśń ta znana jest również jako „Trzeci Maj” a słowa do niej napisał Rajnold Suchodolski – poeta, działacz niepodległościowy i uczestnik powstania listopadowego.