null

Odmieniona al. Wojska Polskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Al. Wojska Polskiego zmieniła się w ciągu kilku lat nie do poznania. Ulica zyskała nową nawierzchnię jezdni i chodników oraz nowe oświetlenie stylizowanymi latarniami typu „pastorał”. Z inicjatywy mieszkańców, którzy zgłosili projekt do budżetu obywatelskiego, zmieniła się również przestrzeń pomiędzy jezdniami. Zaniedbany do tej pory pas zieleni zyskał nową, wygodną centralną aleję z nawierzchni mineralnej, wraz z ławkami i koszami na śmieci. Na przecięciu z poprzecznymi uliczkami powstały przejścia dla pieszych.

Zwieńczeniem prac realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego przez Zarząd Dróg Miejskich będą nasadzenia zieleni, o które również apelowali mieszkańcy. Właśnie rozpoczęty został pierwszy etap tych prac. Wzdłuż alei, pomiędzy chodnikiem a jezdnią, posadzony będzie żywopłot z irgi o powierzchni 2 tys. m kw. Drugi etap tych prac (w pasie dzielącym między jezdniami) będzie realizował w przyszłym roku Zarząd Zieleni.

- Gdy tylko to możliwe realizacji projektów drogowych towarzyszą również nasadzenia i zazielenianie przestrzeni przyulicznej. Staramy się przy tym kierować wskazówkami, które dają nam sami mieszkańcy, np. podczas konsultacji społecznych. Współdziałanie w tym obszarze pozwala m.in. zastępować zielenią słupki, co z kolei pomaga nam w walce z zanieczyszczeniami powietrza. Coraz więcej tego typu projektów zgłaszanych jest również w ramach budżetu obywatelskiego – mówi zastępca prezydenta Robert Soszyński.

Wśród projektów zgłaszanych przez mieszkańców, dużą część stanowią te związane z infrastrukturą drogową. ZDM jest w trakcie budowy kolejnych 20 projektów drogowych, a największym z nich jest przebudowa ul. Słowackiego.

fot. ZDM Warszawa i UD Żoliborz

20191120 Al Wojska Polskiego sadzenie krzewow 4

20191120 Al Wojska Polskiego sadzenie krzewow 6

20191120 Al Wojska Polskiego sadzenie krzewow 13

IMG 20191120 124712