null

Otwieramy lodowisko w OSiR Żoliborz

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na zdjęciu jest zadaszone lodowisko OSiR Żoliborz. W tle widać budynek szkoły.
Lodowisko OSiR Żoliborz

Od poniedziałku, 24 stycznia rusza lodowisko w Ośrodku Sportu i Rekreacji na Żoliborzu. Spragnieni zimowego szaleństwa na lodzie będą mogli z niego korzystać codziennie w godzinach od 9:00 do 22:00. Do dyspozycji łyżwiarzy oddana zostanie również wypożyczalnia sprzętu: łyżew, pingwinków do nauki jazdy oraz kasków.

Żoliborskie lodowisko o wymiarach 20mx30m zajmuje łącznie powierzchnię 600 m 2. Bilet normalny oferowany jest w cenie 12 zł, a ulgowy – 7 zł. Przerwa techniczna i czasowe wyłączenie lodowiska dla użytkowników odbywać się będzie w godzinach 15:00-16:00.
 

Nowe zadaszenie

Tegoroczni łyżwiarze, a od wiosny także użytkownicy skateparku będą mogli bezpiecznie bawić się pod nowym poszyciem dachowym. Dzięki otrzymanym od Samorządu Województwa Mazowieckiego środkom finansowym, pod koniec 2021 roku przeprowadzona została kompleksowa modernizacja zadaszenia.
 
Dach nad lodowiskiem i skateparkiem zajmuje powierzchnię 1303 m 2. W ramach jego modernizacji przeprowadzone zostały prace rozbiórkowe, w tym demontaż poszycia dachu i instalacji elektrycznej, zabezpieczono przed korozją elementy stalowe, zamontowano pokrycie dachu z blachy trapezowej, pojawiły się też nowe oprawy oświetleniowe LED.
 
Całość prac kosztowała 379 427,82 zł, z czego 150 tys. zł stanowiły środki z dotacji „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021”.