null

„Otwieramy Żoliborz” 2022

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na kolorowym tle widoczna jest po prawej stronie duża fotografia przedstawiająca piosenkarkę Kasię Kowalską oraz mniejsze przedstawiające zespoły: AFERA, CYTADELA, KOMETY SZAJKA TRAWNIK. Na środku umieszczony jest duży napis: OTWIERAMY ŻOLIBORZ, a obok w formie różowej gwiazdy zawarty jest mniejszy napis: WSTĘP WOLNY. Po lewej stronie u góry napis: 11 CZERWCA 2022 PARK KĘPA POTOCKA.

Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zapraszają na wydarzenie plenerowe pt. „Otwieramy Żoliborz”, które odbędzie się 11 czerwca 2022 roku w parku Kępa Potocka.

Pamiętacie zeszłoroczną imprezę? Było dobrze. W tym roku będzie MEGA!

Moc pozytywnej energii dostarczą nasze żoliborskie kapele. Tegoroczne wydarzenie jest szczególne, wszystkie występujące zespoły są związane z Żoliborzem! Miejscem zamieszkania lub aktywnością.

Rozpoczniemy spektaklem dla dzieci, a dokładniej przedstawieniem teatralnym pt.”Piraci i skarb pustyni”. Następnie podczas godzinnego bloku zabaw tanecznych dla najmłodszych i troszkę starszych, animacje poprowadzi Urszula Pakuła. Uwaga, Pani Ula używa baaaaardzo dużej ilości rekwizytów! Zapowiada się prawdziwe szaleństwo!

Gdy nasze dzieci będą już “wybawione”, na jaw wyjdzie prawdziwa Afera, to znaczy pojawi się na scenie...:)

Otwieramy Zoliborz 2022

Afera to warszawska grupa, która wraca po latach. Jej muzyka to soczysty koktajl funkowo-rockowy. W skład zespołu wchodzą doświadczeni muzycy – Mariusz Gierszewski, Piotr Hrycyk, Andrzej Błaszczyk, Mariusz „Janek” Janicki i Marcin Powideł. Co łączy Aferę z Żoliborzem? Kapela ma swoją salę prób w Instytucie Chemii przy ulicy Rydygiera.

Po Aferze przyjdzie pora na kultowy zespół, który powstał na Żoliborzu. Cytadela to kapela tzw. polskiej nowej fali, która może poszczycić się wydaniem siedmiu płyt. W jej skład wchodzą: Tomasz Wasyłyszyn „Wasyl”, Tomasz Wrześniowski „Klaus” i Dariusz Dynowski „Dynia”.

Otwieramy Zoliborz 2022

Ostatnio informowaliśmy mieszkańców o koszeniu trawników w dzielnicy i chyba przypadkowo wywołaliśmy kolejnego wykonawcę wieczoru...

Otwieramy Zoliborz 2022

Trawnik a dokładniej Szajka Trawnik, którego domem jest Żoliborz wykona autorskie utwory, których wspólnym mianownikiem jest optymizm, pogoda ducha i afirmacja życia. W utworach można usłyszeć fascynację jamajskim ska, reggae, rock&rollem i punkrockiem. Kapela wydała do tej pory cztery płyty.

Emocje wystrzelą w kosmos i na scenie pojawi się żoliborska grupa Komety.

Otwieramy Zoliborz 2022

To zespół uznawany za jedną z najważniejszych kapel alternatywnych XXI wieku, uformowany przez Lesława w 2002 roku na gruzach legendarnej formacji Partia. Obecny skład grupy tworzą Lesław „Lesław” Strybel, Sikor i Dżony. Komety nagrały siedem płyt studyjnych i dwie koncertowe.

Na ziemię sprowadzi nas gwiazda wieczoru Kasia Kowalska, jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek. Kowalska ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, w tym Fryderyki, Super jedynki i nagrody MTV.

Otwieramy Zoliborz 2022


W programie moc atrakcji dla wszystkich:

13.00 START
13.10 Piraci i skarb pustyni
14.00 Urszula Pakuła
15.15 Afera
16.15 Trawnik
17.45 Cytadela
19.00 Komety
20.30 Kasia Kowalska
22.00 KONIEC

Mało? Raczej!

Całą moc atrakcji dla wszystkich, małych i dużych zapewnią nasze kultowe strefy:

  • Strefa zabaw dla dzieci, a w niej MEGA dmuchńce, czaderskie euro-bungee, basen z łódkami i nieprzeciętne tory przeszkód. Fani rowerów i hulajnóg będą mogli “szaleć” w specjalnie dla nich przygotowanym miasteczku ruchu drogowego. To nie wszystko!

Zaprzyjaźnione z nami Towarzystwo Przyjaciół Dzieci wraz z Klubem Sportowym „Spójnia – Warszawa” zapewnią wiele żeglarskich atrakcji m.in. żeglowanie „na sucho” na łódce klasy Optimist, czy rzut do koła ratunkowego. Nie zabraknie też żeglarskich kolorowanek dla najmłodszych. Siłę swoich mięśni mieszkańcy Żoliborza będą mogli sprawdzić w zawodach przeciągania żeglarskiej liny...;)

  • Strefa świadomego kierowcy, a w niej gwarantujące wysoki poziom adrenaliny symulatory: dachowania, zderzeniowy, jazdy pod wpływem substancji psychoaktywnych, alkogogle oraz ciekawe konkursy zręcznościowe. Nie zapomnimy też o szkoleniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które przygotowała Straż Miejska.
  • •Strefa historyczna, to propozycja Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, które w zabawny sposób sprawdzi wiedzę naszych mieszkańców o Warszawie.

Dodatkowo nasza Biblioteka zapewni ciekawe warsztaty dla mieszkańców: „Obrazki z mozaiki”, „Zakładka do książki”. Każdy będzie mógł samodzielnie wykonać okolicznościowe przypinki.Dla najmłodszych – kultowe bańki mydlane, malowanie buziek oraz zabawa kolorowym piaskiem.

  • Strefa aktywności lokalnej, a w niej namioty z warsztatami, konkursami, sztuką, medycyną i niespodziankami.

To wciąż nie wszystko!

OPS wraz z ośrodkami wsparcia Żoliborskiego Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów oraz „Piękny Brzeg” mają super ofertę dla naszych seniorów! Będą to gry i zabawy ruchowe, warsztaty papieroplastyczne i poradnictwo specjalistyczne.

O czystość zadba...

Zarząd Oczyszczania Miasta, który szykuje MEGA niespodziankę. Zaprezentuje mieszkańcom dwa pojazdy nowoczesną zamiatarkę i zabytkową polewaczkę – SKODA 706 RTH, rocznik 1974. Tę ostatnią można zobaczyć w kultowych filmach Stanisława Barei, jak choćby „Nie lubię poniedziałku”, „Poszukiwany, poszukiwana” czy „Alternatywy 4”. Tego typu pojazdy poruszały się po Warszawie w latach 60. XX wieku. Tak, będzie można usiąść w szoferce...:)

A gdy zgłodniejecie...

IV Żoliborski Festiwal Streetfoodu, który będzie towarzyszył wydarzeniu, zaspokoi najbardziej wyrafinowane gusta naszych mieszkańców.

Na wyrzuty sumienia po kalorycznym posiłku..

polecamy ruch w strefie przygotowanej przez OSiR Żoliborz, gdzie pod bacznym okiem trenerów będzie można spalić nadmiar kalorii. 

Atrakcji będzie dużo i dla małych i dla dużych.Zabierzcie koce, leżaki, rowery i hulajnogi – to  będzie prawdziwy żoliborski piknik!

Bądźcie z nami w ten upalny dzień!