null

Pakiet wsparcia dla przedsiębiorców

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Warszawa wprowadza rozwiązania, które w obecnej sytuacji epidemicznej mają wesprzeć przedsiębiorców wynajmujących lokale użytkowe z zasobów miasta. W Warszawie jest łącznie 8 600 lokali użytkowych. Blisko 100 z nich znajduje się w zarządzie żoliborskiego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami. Korzysta z nich ok 65 przedsiębiorców, 21 organizacji non-profit i 13 pracowni twórczych.

Lokale użytkowe znajdujące się w zasobach miejskich, to głownie sklepy, lokale gastronomiczne i usługowe, a także żłobki i przedszkola. Dlatego Miasto Stołeczne Warszawa proponuje ich najemcom wsparcie, poprzez:

  • czasowe obniżenie czynszu;
  • odroczenie płatności czynszu;
  • rozłożenie należności w czasie.

Odroczone zostaną również spłaty zadłużenia, które przedsiębiorcy będą mogli spłacać w ratach. Najemcy lokali użytkowych, którzy będą chcieli skorzystać z pakietu wsparcia zgodnie z obowiązującą uchwałą rady miasta, muszą złożyć wniosek. Każda decyzja będzie podejmowana indywidualnie i na wniosek najemcy.

Wśród najemców miejskich lokali użytkowych znajduje się również 870 organizacji pozarządowych, które również będą mogły ubiegać się o wsparcie analogicznie, jak przedsiębiorcy.

Ponadto, Zarząd Metra Warszawskiego podjął decyzję o czasowym zawieszeniu płatności 80% czynszu za wynajmowanie lokali handlowych w okresie od 1 marca do 31 maja br. Po 31 maja będą podejmowane dalsze decyzje.

Więcej informacji: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/warszawa-wspiera-przedsi-biorc-w-0