null

Pielęgnacja drzew nieowocowych w parku Sady Żoliborskie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na fotografii Park Sady Żoliborskie, Widoczna alejka, przed nią drzewa bez liści, zielono-brunatny trawnik.
Park Sady Żoliborskie

Rozpoczęliśmy prace pielęgnacyjne drzew nieowocowych w parku Sady Żoliborskie. Zakres prac obejmuje m.in. usunięcie chorych, obumarłych i nadłamanych gałęzi, pędów oraz konarów, wycięcie odrostów z pni oraz jemioły. Prace zaplanowane zostały na cały luty.

W pierwszym etapie do cięć pielęgnacyjnych wytypowanych zostało 77 drzew. Prace prowadzone są z ziemi, bez użycia podnośnika, przy użyciu takiego sprzętu jak piła na wysięgniku, piła ręczna , sekator, sekator na wysięgniku. Prace pielęgnacyjne w koronach drzew z użyciem podnośnika, zostaną przeprowadzone w momencie kiedy warunki na terenie parku pozwolą na wjazd ciężkiego sprzętu, tak aby nie uległy zniszczeniu trawniki.

W Parku Sady Żoliborskie rosną 973 drzewa. Zgodnie z otrzymaną strategią urządzenia Parku Sady Żoliborskie, uwzględniającej zachowanie unikatowej, sadowniczej formuły parku, wskazującej kierunek rozwoju parku przyjazny faunie i mieszkańcom, na drzewach nieowocowych w lutym 2022 roku realizowane będą prace pielęgnacyjne.