null

Plaża na Żoliborzu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Nic nie ożywa latem tak pięknie jak Wisła. Gdy tylko przyświecą pierwsze promienie słońca, cała Warszawa jak na gwizdek trenera melduje się na nadwiślańskich plażach, bulwarach, trawnikach, kluby pękają w szwach, ścieżki rowerowe tętnią życiem, spacerowicze, biegacze, rodziny - wszyscy są nad rzeką. Rozpoczyna się wielkomiejski wiślany festiwal wakacyjny, który trwa od maja aż do początków września, czyli ponad 1/3 roku!

Z każdym sezonem tereny nad Wisłą rozwijają się coraz ciekawej, zagospodarowana przestrzeń się pięknie rozrasta, amatorów nadrzecznych rozrywek przybywa. Od zeszłego lata również Żoliborz ma swoją malownicza plażę, a na niej inny niż wszystkie plenerowe miejsca Boogaloo Beach Bar. Warto było czekać, bo żoliborska plaża jest naprawdę wyjątkowa. Osadzona na piaszczystej skarpie warszawskiej wśród drzew z widokiem na zadrzewioną dziką praską stronę Wisły, tworzy miejsce jedyne w swoim rodzaju. Niby środek wielkiego miasta, a czujemy się jak na samotnej wyspie, z dala od zgiełku i nieustającego tempa zatłoczonych ulic. Tymczasem trakt komunikacyjny jest całkiem blisko i naprawdę nie trzeba wielkiej wyprawy, by tu trafić. Zaraz obok znajduje się Klub Sportowy Spójnia, w sąsiedztwie zlokalizowane są m.in.: przystań jachtowa, stadnina koni, pole golfowe, korty tenisowe, stacja rowerów miejskich Veturilo, parking na 50 samochodów a także budynek Centrum Olimpijskiego. Bezkonkurencyjnym atutem Plaży Żoliborz jest właśnie plażowy bar Boogaloo. Twórcy miejsca zebrali inspirację na całym świecie - od meksykańskich festiwali, po undergroundowe parkiety berlińskich i moskiewskich klubów. W każdym z tych światów te trzy kreatywne głowy odcisnęły swój ślad, ale też wyniosły z nich niezapomniane doświadczenia, które zaowocowały powstaniem Boogaloo. Dzięki temu na żoliborskim brzegu Wisły przez cały sezon ciepły zabrzmią czarne rytmy hip hopu, reggae, dancehallu, jazzu a także mix innych bardziej alternatywnych gatunków. Nie zabraknie gości zagranicznych oraz tuzów rodzimej sceny. Oprócz świetnej muzyki i wyjątkowych wydarzeń kulturalnych można tu dobrze zjeść - bar oferuje specjały z jamajskiego grilla, którego menu naprawdę może zaskoczyć. A barowa oferta rozpieści najwybredniejsze podniebienia dzięki naturalnym owocowym koktajlom, które kuszą już samym wyglądem. A w dzień to, co w każdej plaży najlepsze - relaks, chill, spokój, przyjaciele. W tym sezonie na pewno usłyszycie o tym miejscu!

MAGICZNY LAS – Instalacja Artystyczna – Plaża Żoliborz

Projekt jest laureatem konkursu na aranżacje w przestrzeni publicznej „Wisła Warszawa – Ciesz się rzeką!” organizowanego w ramach projektu „Warszawski Węzeł Wodno – Rowerowy Pedałuj i Płyń (bike&sail) – etap I” Autorkami projektu są Dina Bienfait i Misia Łukasik, które na co dzień współpracują tworząc scenografię i kostiumy.
Magiczny Las, to świetlna instalacja artystyczna, której motywem przewodnim są nadwiślańskie ptaki. Jest pierwszym przedsięwzięciem tego typu w Polsce. Składa się z wielu aspektów: wizualnego, edukacyjnego oraz rekreacyjnego. Instalacja za dnia czyni przestrzeń́ plaży barwną i zwracającą uwagę na różnorodność́ gatunków nadwiślańskich ptaków. Nocą żoliborski brzeg Wisły zamienia się w przestrzeń́ magiczną, której charakter nadają lampiony, stylizowane na domki dla ptaków.

Magiczny Las powstał dzięki pomocy i wsparciu GMC Professional- wykonawcy projektu GMC Productions oraz fantastycznym chłopakom z pracowni druku 3D Rapid 

ARANŻACJA KWIATÓW – Plaża Żoliborz 

W lipcu Plaża Żoliborz wystartowała w konkursie „Warszawa w kwiatach i zieleni 2014” aby upiększyć nadwiślaną przestrzeń publiczną. Do konkursu zgłoszono aranżację z roślin i kwiatów podarowanych przez Leroy Merlin Białołęka, zaprojektowaną wzdłuż ścieżki rowerowej przebiegającej przez plażę. Dzięki wykorzystaniu roślin palmowatych aranżacja nadaje Plaży Żoliborz harakter karaibski.


ODLEGŁOŚCI (pieszo):

  • 10 minut od stacji metra Plac Wilsona
  • 5 minut od mostu Gdańskiego
  • 2 minuty od przystanku autobusowego (118, 185)
  • UWAGA! W sezonie letnim można do nas dopłynąć kajakiem!
  • Plaża Żoliborz 
  • Boogaloo Beach Bar