null

Plenerowe obostrzenia w Warszawie – zakaz spożywania alkoholu na bulwarach wiślanych

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W czwartek, 19 marca Rada Miasta Warszawy podjęła decyzję o tymczasowym zakazie spożywania alkoholu na bulwarach wiślanych i plaży Poniatówka. Do mieszkańców wystosowywane są apele o nie korzystanie z plenerowych obiektów sportowo-rekreacyjnych jak boiska, place zabaw, czy siłownie itp. Obostrzenia mają obowiązywać do odwołania.

Wprowadzane rozwiązania maja na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jak powiedział podczas videokonferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski -wspólne spotkania nad Wisłą, ogniska czy grupowe treningi nie są teraz wskazane. Podczas spacerów prosimy mieszkańców o zachowanie odstępów, niewitanie się, nietworzenie zbędnego tłoku.

Apel Głównego Inspektora Sanitarnego

Główny Inspektor Sanitarny apeluje, aby czas wolny od zajęć lekcyjnych nie stanowił pretekstu do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. To czas mądrych wyborów zdrowotnych.
Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższych. Zachowujmy się odpowiedzialnie.

Nie korzystajmy z boisk i placów zabaw

Na Żoliborzu na wszystkich placach zabaw, siłowniach plenerowych (także w administracji żoliborskiego ZGN), obiektach sportowych i boiskach (szkolnych, jak i sportowych), wywieszona została informacja z prośbą o niekorzystanie. Gdzie było to możliwe – zamknięty został do nich dostęp. Staramy się na bieżąco monitorować te plenerowe miejsca aktywności fizycznej i jeśli zachodzi taka potrzeba – rozwieszane są nowe plakaty informacyjne.

Niestety dostajemy sygnały, że nie wszyscy mieszkańcy wzięli sobie do serca apel i na placach zabaw i boiskach pojawiają się dorośli z dziećmi albo młodzież, która ma teraz więcej czasu w związku z zamknięciem szkół. Dlatego ponawiamy apel by do ograniczeń podejść poważnie i unikać miejsc, w których można łatwo zarazić się nowym koronawirusem.

Przypominamy, że od 13 marca obowiązuje rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego. W związku z tym w całym kraju wprowadzone zostało – do odwołania – ograniczenie prowadzenia działalności rozrywkowej, rekreacyjnej i związanej ze sportem.