null

Podatek od nieruchomości – odroczenie płatności lub raty

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W związku z obecną sytuacją kryzysową, istnieje możliwość odroczenia terminu płatności podatku od nieruchomości lub rozłożenia jej na raty. Decyzje ustalające wysokość podatku na 2020 r. będą wydawane sukcesywnie i doręczane drogą pocztową.

Jeśli po otrzymaniu decyzji nie będziemy w stanie uregulować podatku od nieruchomości, możemy złożyć wniosek o odroczenie terminu płatności lub rozłożenie płatności na dogodne raty.

Decyzje podatkowe wysyłane będą pocztą

W związku z wprowadzonymi ograniczeniami decyzje ustalające wysokość podatku na 2020 rok będą wydawane sukcesywnie, w miarę możliwości ich realizacji. Ratę podatku należy zapłacić w ciągu 14 dni od daty otrzymania decyzji. W doręczonej decyzji znajdą się wszystkie informacje dotyczące:

 1. wysokości zobowiązania podatkowego,
 2. terminu zapłaty raty podatku,
 3. nowego indywidualnego numeru rachunku bankowego.

Decyzje podatkowe będą wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

COP zawiesza obsługę bezpośrednią- jakie sprawy podatkowe załatwimy przez Internet?

Aby ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, w Centrum Obsługi Podatnika za pośrednictwem Internetu można załatwić następujące sprawy:

 1. ustalenie/określenie/korekta zobowiązania podatkowego z tytułu podatku od nieruchomości od osób fizycznych i prawnych: warszawa19115.pl/szukasz-informacji/podatki-oplaty/podatki-i-oplaty-lokalne/;
 2. ustalenie/określenie/korekta zobowiązania podatkowego z tytułu podatku leśnego od osób fizycznych i prawnych warszawa19115.pl/zobowiazania-podatkowego-z-tytulu-podatku-lesnego-od-osob-fizycznych-i-prawnych;
 3. ustalenie/określenie/korekta wysokości zobowiązania podatkowego z tytułu podatku rolnego od osób fizycznych i prawnych  warszawa19115.pl/zobowiazania-podatkowe-z-tytulu-podatku-rolnego-od-osob-fizycznych-i-prawnych.

Formularze podatkowe oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie: bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe/budzet_polityka_finansowa_v2/podatki_i_oplaty_lokalne

Dodatkowe numery do Centrum Obsługi Podatnika

Mieszkańcy mogą kontaktować się z COP telefonicznie - w tym celu uruchomione zostały dodatkowe numery (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00):

 • 519-066-098
 • 514-603-566
 • 509-647-711
 • (22) 325-91-41
 • (22) 325-91-42
 • (22) 443-99-91
Wszelką korespondencję do COP można także wysyłać za pośrednictwem epuap.gov.pl, czyli konta do załatwiania spraw urzędowych przez Internet oraz elektronicznie na adres: Sekretariat.COP@um.warszawa.pl.