null

Prezentacja koncepcji przebudowy ul. Przasnyskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Szary asfalt z ogromną dziura na środku, w której stoi woda. Droga jest połatana i krzywa.

W sobotę, 14 stycznia zapraszamy mieszkańców na prezentację koncepcji przebudowy ul. Przasnyskiej na odcinku od ulicy Duchnickiej do ulicy Krasińskiego wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ulicą Rydygiera. Spotkanie z projektantem rozpocznie się o godz. 10:00 na wysokości adresu Przasnyska 6B.

W listopadzie 2022 roku podpisaliśmy umowę, z wyłonionym w przetargu wykonawcą, na opracowanie projektu przebudowy ulicy Przasnyskiej. Zapowiadaliśmy, że przygotowana przez niego propozycja zostanie skonsultowana z mieszkańcami, tak aby finalny projekt był jak najbardziej dopasowany do ich potrzeb.

W najbliższą sobotę zaprezentujemy mieszkańcom, otrzymaną w środę, wstępną koncepcję przebudowy ul. Przasnyskiej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ul. Rydygiera, która poddana zostanie konsultacjom. Zaplanowaliśmy także pierwszy spacer z projektantem oraz pracownikami Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy wzdłuż omawianego odcinka. Całość wydarzenia przewidziana jest na ok. 2 godziny.

Dla zainteresowanych mieszkańców projekt w wersji online został udostępniony na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy. Można go pobrać pod tym linkiem.

Do końca stycznia, za pośrednictwem Wspólnot Mieszkaniowych zlokalizowanych przy przebudowywanym odcinku ul. Przasnyskiej, przyjmować będziemy również pisemne uwagi do projektu. Wspólnoty Mieszkaniowe prosimy o przesyłanie zebranych od mieszkańców uwag: online na skrzynkę e-mail Wydziału Infrastruktury: zoliborz.wir@um.warszawa.pl lub pocztą na adres Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, ul. Słowackiego 6/8, 01-627 Warszawa.

Po zebraniu wszystkich nadesłanych oraz zebranych podczas spaceru uwag, pracownicy Urzędu wraz z projektantem przeanalizują je również pod kątem obowiązujących przepisów m.in. budowlanych, drogowych czy architektonicznych, z zachowaniem obecnej zieleni i uwzględnieniem położenia sieci wodno-kanalizacyjnych oraz energetycznych. A następnie w oparciu o obowiązujące przepisy i uwagi mieszkańców, przygotowany zostanie projekt wykonawczy przebudowy ul. Przasnyskiej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ul. Rydygiera.

Przebudowa ma objąć ok. 600 m odcinek ulicy od ulicy Duchnickiej do ulicy Krasińskiego. W ramach prac ma powstać także rondo na skrzyżowaniu z ulicą Rydygiera oraz prawidłowe dowiązanie ulicy Przasnyskiej do ulicy Krasińskiego (gdzie ma powstać rondo w ramach zadań Zarządu Dróg Miejskich). Wyremontowana ma zostać również ulica Duchnicka przy skrzyżowaniu z ulicą Przasnyską.