null

Przedsiębiorczy Żoliborz – nowy serwis dla żoliborskich przedsiębiorców

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Po lewej stronie stoi młody mężczyzna i młoda kobieta, mężczyzna ma założony zielony fartuch kobieta biały. w tle widać zdjęcie kościoła i budynków. Na środku po prawej stronie na zielonym przezroczystym tle biały napis Przedsiębiorczy Żoliborz

Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy rozpoczął nowy projekt, którego celem jest wspieranie żoliborskich przedsiębiorców. „Przedsiębiorczy Żoliborz” to nowy serwis na naszej stronie internetowej i jego odpowiednik na Facebooku, skierowany do lokalnych przedsiębiorców. Umieszczane będą na nich poradniki, pomocne wnioski i formularze do pobrania, czy opisywane będą ścieżki załatwienia spraw związanych w prowadzeniem działalności gospodarczej.

Chcielibyśmy włączyć się w dialog z przedsiębiorcami działającymi na Żoliborzu. Mamy nadzieję, że uda się zachęcić ich do dyskusji o potrzebach i ułatwieniach, zmianach i możliwościach, do zadawania pytań i konsultowania nowatorskich działań, a także do prezentacji swoich firm na naszych łamach. Mamy nadzieję, że lokalni przedsiębiorcy chętnie włączą się w dialog i w organizację nowych wydarzeń skierowanych do nich – mówi Agata Marciniak-Różak, zastępca burmistrza Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Zakładka na stronie internetowej

Z pierwszych nowości - na stronie internetowej urzędu pojawiła się już nowa zakładka „Przedsiębiorczy Żoliborz”, dostępna pod linkiem: https://zoliborz.um.warszawa.pl/przedsiebiorcy. Umieszczane tam będą poradniki dla przedsiębiorców, opisy jak załatwić różne sprawy w urzędzie, które ułatwią poruszanie się w gąszczu zagmatwanych procedur administracyjnych oraz wnioski i formularze do pobrania.

Sukcesywnie pojawiać się będą nowe artykuły w powstałych zakładkach tematycznych:

 • działalność gospodarcza,
 • zezwolenia na sprzedaż alkoholi,
 • kasy fiskalne, zagadnienia – zmiany w przepisach, obowiązki przedsiębiorcy kasy używającego,
 • zatrudnianie pracowników – podstawowe informacje, rodzaje umów, zatrudnianie młodocianych, zmiany w przepisach,
 • lokal od miasta – jak wynająć, gdzie szukać, jakie są zasady najmu,
 • porady, ciekawostki.

Zamierzamy również informować o działalności Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Liczymy też na obudzenie inicjatywy w samych przedsiębiorcach, zależy nam na poznaniu ich potrzeb, tego o czym chcą czytać, aby łatwiej nam było trafić w ich oczekiwania.

Przedsiębiorczy Żoliborz na Facebooku

Dlatego do komunikacji z naszymi przedsiębiorcami dodatkowo służyć ma niedawno powstały Fanpage na Facebooku pod tą samą nazwą „Przedsiębiorczy Żoliborz”

Celem naszego nowego profilu jest zarówno przedstawienie oferty Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy dla przedsiębiorców, jak i bieżące informowanie o:

 • zmianach na stronie i każdorazowo o pojawiających się nowościach,
 • zmianach i projektowanych zmianach w przepisach,
 • ofercie Smolnej i innych ogólnodostępnych miejscach,
 • ofertach podnoszenia kwalifikacji, zdobywania wiedzy,
 • bieżących obowiązkach ciążących na przedsiębiorcach,
 • nadchodzących wydarzeniach i spotkaniach dla przedsiębiorców.

W kolejnych odsłonach projektu Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy planuje organizowanie ciekawych wydarzeń dla przedsiębiorców, szkoleń, webinarów oraz spotkań.