null

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na Żoliborzu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na kolorowym tle licealistka ubrana w białą koszulkę polo z niebieskim plecakiem

1536 miejsc czeka na tegorocznych absolwentów w szkołach ponadpodstawowych na Żoliborzu. 704 miejsca przygotowane zostały w liceach, a 832 w technikach i na kierunkach branżowych. W czwartek, 11 maja zapraszamy rodziców uczniów klas VIII na spotkanie informacyjne o ofercie i zasadach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz konsultacje dot. wyboru odpowiedniej placówki.

Rozpoczęcie spotkania zaplanowane zostało na godzinę 18:00 i odbędzie się w auli Szkoły Podstawowej nr 396 przy ul. Anny German 5a. Weźmie w nim udział Renata Kozłowska zastępca burmistrza Dzielnicy Żoliborz, dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz doradcy zawodowi z żoliborskich szkół.

 
W 2022 roku jedną z najbardziej obleganych szkół średnich w Warszawie było LXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Ignacego Witkiewicza "Witkacego". W roku szkolnym 2023/24 w pierwszych klasach utworzone zostaną 4 oddziały, które pomieszczą łącznie 112 uczniów. Tutaj tegoroczni absolwenci szkół podstawowych będą mieli do wyboru klasy z rozszerzonym jednym językiem obcym: angielskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim. Do każdej z klas możliwe jest przyjęcie maksymalnie 28 uczniów.
 
Najwięcej miejsc zostanie utworzonych w I LO przy ul. Felińskiego 15. W 8 pierwszych klasach uczyć się będzie mogło 244 absolwentów podstawówek. Przygotowane zostały profilowe klasy z takimi wiodącymi przedmiotami jak:
 
 • Historia-j. angielski-j. polski
 • Informatyka-j. angielski-matematyka/ fizyka-j. angielski-matematyka (klasa dzielona po 16 uczniów na każdej specjalizacji)
 • Historia sztuki-j. angielski-j. polski (klasa integracyjna)
 • Geografia-j. angielski-matematyka
 • Biologia-chemia-j. angielski
 • Geografia-j. angielski-WOS
 • Historia-j. angielski-WOS
 • Biologia-j. angielski-matematyka.
 
Równie szeroki przekrój przedmiotów rozszerzonych proponuje swoim kandydatom XVI LO przy ul. Ks. J. Popiełuszki 5. Tegoroczni absolwenci klas VIII mają do wyboru klasy o profilach:
 
 • Geografia-j. angielski-matematyka
 • Geografia-historia WOS
 • Biologia-chemia-matematyka
 • Historia-j. angielski-WOS (2 oddziały, klasa dwujęzyczna)
 • J. francuski-j. angielski (klasa wstępna).
 
Szkoła jest gotowa na przyjęcie łącznie 200 absolwentów szkół podstawowych. Do każdej z klas - maksymalnie po 34 uczniów.
 
Głównie kierunki artystyczne znalazły się CXIV LO w Zespole Szkół nr 31 przy ul. Felińskiego 13. Tutaj utworzone zostaną 4 klasy artystyczne i 1 klasa ratowniczo-pożarnicza:
 
 • Historia-historia sztuki-j. polski (2 klasy + 1 integracyjna)
 • Historia sztuki-j. angielski-j. polski
 • Biologia-WOS.
 

W szkole naukę w I klasach będzie mogło rozpocząć 148 nowych uczniów.

 
W szkołach ponadpodstawowych na kierunkach technicznych i branżowych przygotowane zostały 832 miejsca. W Zespole Szkół nr 28 przy ul. Gen. Zajączka 7 będzie mogło się kształcić 64 przyszłych techników elektryków oraz 34 teleinformatyków. Na kierunki techniczne rekrutować będzie również Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych przy ul. Gen. Zajączka 7. Kandydaci mają do wyboru technika: elektryka, elektronika, programisty, informatyka, teleinformatyka oraz technika urządzeń dźwigowych. Szkoła zapewnia łącznie 262 miejsca w 8 pierwszych klasach.
 
W Zespole Szkół nr 31 przy ul. Felińskiego 13 przygotowano po 34 miejsca dla techników optyków, reklamy oraz na kierunku złotnik-jubiler (szkoła branżowa). Największą liczbę miejsc dla absolwentów klas VIII – 370 zapewnia Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych przy ul. Włościańskiej 35. Szkoła uruchomi takie techniczne kierunki jak: logistyk, mechatronik oraz technik pojazdów samochodowych. Wśród kierunków branżowych znalazły się: lakiernik samochodowy, mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych oraz kierowca mechanik.
 
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w całej Warszawie rozpoczyna się 15 maja i odbywa się poprzez elektroniczny systemie rekrutacji na stronie www.
Termin składania wniosków upływa 19 czerwca o godz. 15:00.
 
Szczegóły rekrutacji dostępne są na stronie warszawskiej edukacji