null

Rozpoczyna się remont ulicy Rydygiera

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W sobotę, 5 października rozpoczyna się remont ulicy Rydygiera. Pierwszy etap prac prowadzony będzie na odcinku od ul. Matysiakówny do ul. Anny German i ta część ulicy nieprzejezdna będzie do 30 listopada 2019 roku. Zakończenie remontu całej ulicy Rydygiera planowane jest natomiast do końca czerwca 2020 roku. Harmonogram i postęp prac zależy jednak od warunków atmosferycznych.

Na czas remontu pierwszej części ulicy Rydygiera wytyczony został objazd ulicami: W. Broniewskiego, Z. Krasińskiego i Przasnyską. Mieszkańcy ulicy będą mieli zapewniony dojazd do posesji, jednak nie będzie możliwości parkowania na zamkniętym odcinku. Warto zwrócić uwagę, że zaparkowane pojazdy będą narażone na oddziaływanie ciężkiego sprzętu budowlanego, a także mogą utrudnić dotrzymanie terminu zakończenia inwestycji.

W związku z remontem, zmianie ulegnie także organizacja ruchu i kursowanie autobusów ZTM. Od soboty, 5 października linię 221 zastąpi linia Z21, która będzie kursowała na trasie: Plac Wilsona-Krasińskiego-Przasnyska-Duchnicka-Powązkowska-Plac Niemena-Powązkowska- Krasińskiego-Plac Wilsona. Kursowanie linii odbywać się będzie na podstawie specjalnychrozkładów jazdy.

Linia 321 zmieni trasę i pojedzie w obu kierunkach: CH Arkadia – … – Powązkowska – Duchnicka – Przasnyska – Krasińskiego – Broniewskiego – pl. Grunwaldzki – al. Wojska Polskiego – … – PL. Wilsona.