null

Ruszył konkurs architektoniczny na nowy Środowiskowy Dom Samopomocy na Żoliborzu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Do 27 sierpnia do godz. 12.00 można składać wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie na wykonanie koncepcji architektonicznej budynku Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Izabelli na Żoliborzu. Wyłoniona firma będzie miała za zadanie opracować wielobranżową dokumentację inwestycji oraz pełnić nadzór autorski w trakcie procesu jej realizacji.

Planowana inwestycja obejmuje budowę Środowiskowego Domu Samopomocy, placówki dziennego wsparcia dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz mieszkań chronionych (treningowych) funkcjonujących przy ŚDS.

Nowy budynek Środowiskowego Domu Samopomocy przeznaczony ma być dla 30 osób z chorobami psychicznymi oraz kolejnych 30 z niepełnosprawnością intelektualną i chorobami sprzężonymi. Zatrudnienie znajdzie w nim łącznie 14 terapeutów, dyrektor, 2 osoby w kadrach i księgowości oraz 2 pracowników gospodarczych. W placówce przewiduje się również możliwość odbywania praktyk studenckich i zawodowych oraz współpracę z wolontariuszami.

Ośrodek wsparcia dziennego dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną będzie prowadzić zajęcia dla trzech grup wiekowych w wieku od 6 do 18 roku życia. Pomieścić ma 40 uczestników oraz 6 osób personelu.

Zaprojektowane mają być również dwa mieszkania chronione. Jedno dwuosobowe składające się z dwóch jednoosobowych pokoi, wspólnej części dziennej z aneksem kuchennym i łazienki oraz jedno czteroosobowe, z dwoma pokojami dwuosobowymi, łazienki z osobnym WC oraz pokoju dziennego z aneksem kuchennym.

Budynek nowego Środowiskowego Domu Samopomocy ma posiadać maksymalnie 4 kondygnacje, w tym 3 nadziemne oraz 1 podziemną. Na otaczającym terenie przewidziane jest wybudowanie placu rekreacyjnego, rehabilitacyjnego, placu zabaw, miejsc postojowych oraz małej architektury. Zagospodarowane zostaną także tereny zielone, w tym przewidziane są ogródki warzywne. Budynek i ogród oraz wjazdy do budynku muszą być dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi, jak i dla osób z innymi chorobami, w tym również ruchowymi oraz zapewnić łatwą dostępność poziomą i pionową.

Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowane zostało na 26 listopada 2021 roku. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/notice/public/36053/details

 

 

Załączniki: