null

Sławomir Napłoszek – z Żoliborza do Tokio

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Sławomir Napłoszek – z Żoliborza do Tokio

Dzielnica Żoliborz będzie miała swojego reprezentanta na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! W łucznictwie olimpijskim wystartuje tylko jeden Polak i jest nim Sławomir Napłoszek ze Stowarzyszenia Łuczniczy Marymont.

Zawodnik na co dzień trenuje na torach łuczniczych OSiR Żoliborz przy ul. Potockiej 1. Jest to niewątpliwie olbrzymi sukces mieszkańca naszej dzielnicy. Sławomir Napłoszek wystartuje na igrzyskach po raz drugi, a jego pierwszy występ miał miejsce …29 lat temu w Barcelonie w 1992 roku. Kwalifikacja po tak długim czasie jest ewenementem pokazującym piękno idei sportu.

W piątek, 9 lipca 2021 roku olimpijczyk spotkał się z przedstawicielami zarządu Dzielnicy Żoliborz – burmistrzem Pawłem Michalcem i jego zastępcą - Renatą Kozłowską. W spotkaniu uczestniczyli wiceprezes Stowarzyszenia Łuczniczy Marymont - Maja Stryjecka-Rejmer, trener Adam Pazdyka oraz zawodnicy klubu. Na ręce olimpijczyka zarząd dzielnicy wręczył list gratulacyjny za uzyskanie nominacji. Przekazano również podziękowania oraz upominki dla zawodników Stowarzyszenia Łuczniczy Marymont, którzy wykazali się najlepszymi wynikami sportowymi tj.: Sławomira Napłoszka, Kacpra Sierakowskiego, Piotra Starzyckiego, Kamili Napłoszek oraz Zuzanny Bączyk. Każdy z wymienionych sportowców osiągnął wysokie wyniki potwierdzone medalami Mistrzostw Polski, a nawet Mistrzostw Świata.

Sławomir Napłoszek wystartuje w rywalizacji indywidualnej mężczyzn oraz w mikście z Sylwią Zyzańską. Igrzyska w łucznictwie olimpijskim rozpoczną się w piątek, 23 lipca 2021 roku, a pełny terminarz zawodów można znaleźć pod linkiem: https://olympics.com/tokyo-2020/en/schedule/archery-schedule

Trzymamy kciuki za żoliborskiego mistrza!