Spacer po ul. Śmiałej – zbieramy uwagi

Spacer po ul. Śmiałej – zbieramy uwagi

W sobotę, 18 grudnia zaprezentowaliśmy mieszkańcom trzy koncepcje przebudowy ul. Śmiałej na odcinku od al. Wojska Polskiego do ul. Hauke-Bosaka. Pomimo niesprzyjającej pogody, mieszkańcy stawili się licznie i bardzo aktywnie uczestniczyli w dyskusji. W marznącym deszczu odbył się wspólny spacer mieszkańców z projektantem z udziałem radnych, zarządu i pracowników Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Teraz zbieramy wszystkie uwagi i prosimy o pisemne przesłanie ich do 15 stycznia 2022 roku za online na e-mail Wydziału Infrastruktury: zoliborz.wir@um.warszawa.pl lub pocztą na adres Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, ul. Słowackiego 6/8, 01-627 Warszawa.

Osoby zainteresowane omawianymi koncepcjami przebudowy ulicy Śmiałej, ich warianty mogą pobrać poniżej:

Propozycje nie są ostateczne, a są jedynie punktem wyjściowym do przygotowania projektu. Podczas zorganizowanego przez Urząd spaceru mieszkańcy zadawali bardzo dużo pytań, mieli własne sugestie rozwiązań i propozycje. Najliczniejsze głosy opowiadały się za wprowadzeniem na ulicy ruchu jednokierunkowego, prowadzonego od al. Wojska Polskiego w kierunku ul. Hauke-Bosaka.

Po zebraniu wszystkich uwag, pracownicy Urzędu wraz z projektantem przeanalizują je po kątem obowiązujących przepisów m.in. budowlanych, drogowych czy architektonicznych z uwzględnieniem położenia sieci wodno-kanalizacyjnych i energetycznych. Projekt będzie wymagał również uzgodnień z konserwatorem zabytków.

Przypominamy, że w 2022 roku rozpocznie się długo wyczekiwana przebudowa ul. Śmiałej na odcinku od ul. gen. Zajączka do ul. Hauke-Bosaka. W październiku tego roku dokonaliśmy aktualizacji posiadanego już projektu na odcinku od ul. gen. Zajączka do al. Wojska Polskiego. Natomiast w listopadzie udało się wyłonić wykonawcę projektu na drugi odcinek – od al. Wojska Polskiego do ul. Hauke-Bosaka. Prace związane z przebudową I odcinka realizowane będą w 2022 roku, natomiast II etap zaplanowany jest na 2023 rok.

Zapraszamy do fotorelacji!

Zobacz galerię (9 zdjęć)