null

Strefy Z01 do Z07 na podwórkach ZGN Żoliborz

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W związku z obowiązywaniem na Żoliborzu strefy płatnego parkowania, przed wjazdem na żoliborskie podwórka administrowane przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami stawiane są znaki B-35 (zakaz postoju) z dopiskiem „nie dotyczy posiadacza abonamentu mieszkańca ZDM z kodem Z0X” (gdzie X to cyfra od 1 do 7).

To oznacza, że do wjazdu na podwórka będą upoważnieni tylko ci mieszkańcy, którzy są zameldowani w odpowiednim obszarze dzielnicy i posiadają abonament mieszkańca wydany przez ZDM (zarówno rejonowy jak i obszarowy).

Dzięki zmianie w systemie ZDM osoby uprawnione do parkowania na podwórkach administrowanych przez ZGN Żoliborz, a które wykupią abonament po 16 listopada znajdą odpowiedni zapis na swojej karcie. Osoby, które otrzymały abonament wcześniej, nie muszą wymieniać posiadanych abonamentów, ta zmiana zapisana będzie automatycznie w systemie. Kontrola wykaże czy zaparkowany pojazd posiada uprawnienia do postoju w tym miejscu.

Zachęcamy jednak, aby kartkę z ważnym abonamentem wyłożyć za szybą samochodu. Ułatwi to pracę służbom odpowiedzialnym za egzekwowanie prawa do postoju na miejscach przeznaczonych wyłącznie dla mieszkańców.