null

Szkoła i przedszkole przy ul. Anny German finalistą Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” i z nagrodą czasopisma ROMDOM

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na tle ścianki z napisem: Wręczenie nagród - Zamek Królewski Warszawa Since 1996. Zastępca Burmistrza Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy Agata Marciniak-Różak stoi na środku w krótko obciętych włosach i ciemnych oprawkach w żakiecie po jednej i drugiej stronie mężczyźni ubrani w garniturach.

W XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” zespół szkolno-przedszkolny przy ul. Anny German 5 i 5a przeszedł do finału i otrzymał nagrodę Ogólnopolskiego Czasopisma Budowlanego ROMDOM. Ogłoszenie zwycięzców odbyło się w środę, 28 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Żoliborski zespół szkolno-przedszkolny przy ul. Anny German 5 i 5A  startował w kategorii „Obiekty szkolnictwa i edukacji” wraz z 42 innymi konkurentami. W XXVI edycji do finału zakwalifikowało się 6 inwestycji z całej Polski, a wśród nich nasza nowa szkoła i przedszkole. Nagrodę dla Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy odebrała Agata Marciniak-Różak – zastępca burmistrza.

"Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" to inicjatywa wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów ukończonych do I kwartału 2022 r., wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego.

O szkole i przedszkolu przy ul. Anny German 5 i 5A

Zespół szkolno-przedszkolny przy ulicy Anny German to największa i najnowocześniejsza placówka oświatowa na Żoliborzu. Został oddany do użytku na początku 2022 roku. Pierwsi uczniowie klas I i II rozpoczęli naukę po feriach zimowych w lutym 2022 roku, a od września w szkole uczą się już uczniowie klas 0-7. W systemie jednozmianowym szkoła podstawowa może pomieścić 31 klas na łącznie 775 dzieci oraz jeden oddział przedszkolny – zerówkę (łącznie 800 dzieci). W przedszkolu zapewnionych jest natomiast 150 miejsc.

W szkole znajdują się 33 sale lekcyjne wyposażone w sprzęt multimedialny, w tym 11 z zapleczem. Poza tym duża hala sportowa, dwie przestronne sale gimnastyczne do uprawiania takich zajęć jak gimnastyka, joga czy dżudo, jest też bogato wyposażona siłownia. Jest także dwukondygnacyjna biblioteka z czytelnią i obserwatorium astronomicznym. Dobrze wyposażone i nowoczesne zaplecze kuchenne, duża stołówka oraz udogodnienia dla pracowników (np. podziemny parking). Na zewnątrz wybudowane zostały dwa boiska, bieżnia, siłownia plenerowa i plac zabaw.

Powierzchnia całkowita nowego obiektu to 14 617,54 m2. Zajmuje w sumie 5 kondygnacji (jedna podziemna). Na dachu zamontowana została instalacja fotowoltaiczna. W ramach inwestycji zagospodarowano także teren, w tym m.in. przebudowano ul. A. German na odcinku przylegającym do terenu szkoły, zbudowana została ścieżka rowerowa i chodnik. Powstały miejsca postojowe pod szkołą, postawiono stojaki na rowery, kosze i ławki. Otoczenie szkoły zyskało również nową zieleń.