null

Szkoła przy ul. Anny German

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Inwestycja potrzebna i oczekiwana otrzymała w końcu zielone światło dzięki dodatkowym środkom przyznanym przez Radę m.st. Warszawy. Występowaliśmy o 4 mln zł. i tyle otrzymaliśmy. To duża sprawa dla całej dzielnicy, a szczególnie dla dzieci z Żoliborza Południowego.

Dynamicznie rozbudowujące się osiedla w tej części dzielnicy zwiększają zapotrzebowanie na miejsca w placówkach oświatowo-wychowaczych dla najmłodszych grup wiekowych. Zespół szkolno-przedszkolny przy ul. Anny German pomieści łącznie blisko tysiąc dzieci. A w miarę potrzeby nawet więcej nie powodując ścisku. Uczniowie, oprócz swoich pomieszczeń klasowych, będą mieli do dyspozycji również pracownie. Kompleks został tak pomyślany(z biblioteką i salą), że może też w przyszłości pełnić również funkcję lokalnego centrum kultury.

Zaprojektowany został budynek czterokondygnacyjny, podpiwniczony w kształcie prostokąta z wewnętrznym patio. Od strony północnej przylega sala gimnastyczna a od zachodu znajduje się część przedszkolna w kształcie litery L. Budynek przeznaczony jest dla ponad 800 dzieci w szkole podstawowej i 150 dzieci w przedszkolu. Przewiduje się zatrudnienie łącznie około 150 osób.

Szkoła przy ul. Anny German

Szkoła przy ul. Anny German