Turniej tenisa stołowego dla dorosłych w SP nr 65

Na zdjęciu przy jednym stole tenisowym grają burmistrz Dzielnicy Żoliborz Paweł Michalec wraz z zastępcą Renatą Kozłowską. W tle sala gimnastyczna

W sobotę, 14 maja w Szkole Podstawowej nr 65 na Żoliborzu rozegrany został „Turniej tenisa stołowego dla dorosłych”. Zawody zorganizowane zostały jako cześć projektu, który szkoła realizuje wraz Fundacją Banku Pekao SA im. dr Mariana Kantona. Jego celem było pozyskanie środków finansowych na modernizację szkolnej sali gimnastycznej.

Pieniądze uzyskane z grantu umożliwiły zamontowanie w oknach sali gimnastycznej folii odbijającej światło, co zmniejszy utratę ciepła i korzystnie wpłynie na komfort ćwiczących w niej uczniów oraz trwałość wyposażenia i sprzętu. Okna zajmują dużą powierzchnię ściany bocznej i przyklejenie specjalistycznej folii okiennej spowoduje redukcję straty energii cieplnej przez szyby nawet o 80%. Natomiast zmniejszenie odbicia promieni UV na poziomie do 99% przełoży się na zmniejszenie  blaknięcia parkietu oraz sprzętu na sali. Folia zabezpiecza także szybę przed pęknięciem (np. podczas uderzenia piłką) i poprawia bezpieczeństwo ćwiczących dzieci.

Pomysłodawcą turnieju jest nauczycielka wychowania fizycznego Katarzyna Kowalska-Żołądź we współpracy z nauczycielem wychowania fizycznego Marcinem Mielcarzem i Szkolnym Kołem Wolontariatu SP 65. W pomoc w formalnym przygotowaniu projektu zaangażowali się także rodzice.

W Turnieju tenisa stołowego dla dorosłych wzięło udział 21 uczestników. Zawody otworzyła Marta Skrzyńska, dyrektor SP 65 i Paweł Michalec, burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, którzy rozegrali krótki mecz pokazowy. W rozgrywkach wziął udział Piotr Wertenstein-Żuławski, przewodniczący Rady Dzielnicy Żoliborz, a uczestników dopingowała Renata Kozłowska, zastępca burmistrza Dzielnicy Żoliborz.

Na zdjęciu zawodnicy biorący udział w turnieju tenisa stołowego podczas jednego z meczy tenisowych. W tle sala gimnastyczna
Zobacz galerię (5 zdjęć)