Turniej tenisa stołowego dla seniorów

Zastępca Burmistrza Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy Renata Kozłowska stoi przy stole gdzie w tenisa stołowego grają dwaj mężczyźni, w tle publiczność i banery. Na środku ściany baner z dwoma skrzyżowanymi paletkami czarna i czerwona, oraz napis 80 lat tenisa stołowego na Mazowszu.

Pod koniec kwietnia odbyła się już druga w tym miesiącu impreza sportowa dla żoliborskich seniorów. Tym razem nasi mieszkańcy oraz inni warszawscy seniorzy rywalizowali w tenisie stołowym.

Rozgrywki odbyły się we wtorek, 26 kwietnia 2022 roku w hali sportowej KS Spójnia-Warszawa. Obiekt ten jest od wielu lat lokalną „kolebką” tenisa stołowego i miejscem spotkań miłośników tej dyscypliny sportu.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała Renata Kozłowska, zastępca burmistrza Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy. W turnieju wzięło udział 41 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych: 55+ (14 osób), 65+ (14 osób), 75+ (5 osób) i kobiet (8 osób).

Ostatni turniej miał rekordową frekwencję, a rozgrywki stały na wysokim poziomie sportowym. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a pierwsza trójka w każdej kategorii została nagrodzona pucharami i upominkami od Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Wyniki turnieju:

Kategoria kobiet
1. Małgorzata Rudnik
2. Danuta Olaszewska
3. Iwona Sandecka

Kategoria 55+
1. Jacek Madej
2. Marek Słodkowski
3. Jacek Kisiel

Kategoria 65+
1. Jerzy Sikorski
2. Grzegorz Undra
3. Henryk Kalicki

Kategoria 75+
1. Aleksander Rudziński
2. Marian Wolski
3. Wiesław Gospodarczyk

Trzech zwycięzców na podium, od lewej; na 2 miejscu mężczyzna w błękitno granatowym stroju z białymi butami, w ręku trzyma puchar na szyi wisi medal, następnie na 1 miejscu mężczyzna w granatowo-czarnym stroju w jednym miejscu puchar w drugiej siatka na szyi wisi medal, ostatnie miejsce podium mężczyzna w czerwono - granatowym stroju na szyi medal w ręku puchar i torba.
Zobacz galerię (10 zdjęć)
Na zdjęciu trzy panie na podium wszystkie przytulone do siebie, na trzecim miejscu zajęła Pani o blond włosach w białej koszulce, drugie miejsce kobieta o siwych włosach z zielonymi okularami, na pierwszym miejscu plasuje się Pani w czarnych krótko ściętych włosach.
Trzech mężczyzn na podium, 2 i 3 miejsce zajęli Panowie w granatowych strojach, na podium mężczyzna w czerwonej kurtce. Wszyscy mają na szyi medale a w rękach puchary i białe papierowe torby.
Trzech mężczyzn na podium: - na 3 miejscu mężczyzna w zielono-czarnym stroju, 2 miejsce zajmuje mężczyzna w granatowo-czarnym stroju, na 1 miejscu siwy mężczyzna w czarnych okularach ubrany w szare dresy i czerwona kurtkę. Wszyscy zwycięzcy mają na szyi medal a w ręku puchar.
Dwóch mężczyzna gra w tenisa stołowego, rozgrywki pilnuje sędzina. Z prawej trony widoczny sędzia pilnujący innej rozgrywki.
Dwie Panie grają w tenisa stołowego rozgrywki pilnuje sędzina, w tle kliku widzów.
Dwójka mężczyzna gra w tenisa, sędzia przygląda się grze. W tle widocznych kilku kibiców.
Sala sportowa z 7 stołami do gry w tenisa stołowego, przy każdym stole zawodnik i sędzia. Po lewej i prawej stronie kibice.