null

Piłkarski Dzień Dziecka na Żoliborzu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Trzech zawodników w granatowo-pomarańczowych strojach rywalizuje w turnieju piłki nożnej na boisku przeciwko 3 zawodnikom w żółtych strojach.

Święto wszystkich dzieci w dniu 1 czerwca od kilku lat obchodzimy na sportowo. W tym roku odbyła się 5. edycja turnieju piłki nożnej, w którym tym razem rywalizowały dzieci z rocznika 2013 i młodszych. Wydarzenie to przepełnione było dziecięcymi uśmiechami, radością, mnóstwem goli i niezapomnianych przeżyć.

Turniej rozegrano na świetnie przygotowanych boiskach trawiastych OSiR Żoliborz w środę 1 czerwca w godzinach popołudniowych. We wszystkich dotychczasowych edycjach dopisywała piękna pogoda i ta tradycja została podtrzymana. Warunki do gry w piłkę nożną były idealne. W ceremonii otwarcia turnieju wzięli udział Renata Kozłowska, zastępca burmistrza Dzielnicy Żoliborz oraz Michał Szpakiewicz, dyrektor OSiR Żoliborz. W turnieju rywalizowało 16 drużyn z Warszawy i okolic, w tym 6 klubów trenujących na terenie Żoliborza. Łącznie wystartowało około 150 zawodników. Dzieci dawały z siebie wszystko, a po ostatnim gwizdku sędziego dziękowały przeciwnikom za uczciwą rywalizację. W przerwie między meczami mali piłkarze skakali i zjeżdżali na dmuchańcach. Każde dziecko zostało nagrodzone medalem i upominkiem lub nagrodą rzeczową. Tego dnia wszystkie dzieci wracały z Żoliborza z uśmiechami na ustach.

Drużyny piłkarskie dzieci w wieku 9 lat ustawione w rzędach na zielonej murawie boiska OSiR Żoliborz podczas ceremonii otwarcia turnieju piłki nożnej.
Zobacz galerię (12 zdjęć)
Goście honorowi są ustawieni przed drużynami piłkarskimi podczas ceremonii otwarcia turnieju piłki nożnej. Otwarcia dokonują Zastępca Burmistrza Dzielnicy Renata Kozłowska oraz Dyrektor OSiR Żoliborz Michał Szpakiewicz.
Na pierwszym planie 3 zawodników w biało-czerwonych strojach gra w meczu przeciwko 2 zawodnikom w granatowo-pomarańczowych strojach. W tle widać zawodników rezerwowych, trenerów oraz drugie boisko piłkarskie.
Obrońca i bramkarz drużyny w żółtych strojach podają do siebie piłkę między zawodnikiem rywali w zielonym stroju. W tle widoczny granatowy baner Urzędu Dzielnicy Żoliborz.
Trzech zawodników w granatowo-pomarańczowych strojach rywalizuje w turnieju piłki nożnej na boisku przeciwko 3 zawodnikom w żółtych strojach.
W meczu podczas turnieju piłki nożnej zawodnik w czerwonym stroju strzela gola przeciwko interweniującym 3 zawodnikom w zielonych strojach.
W meczu turnieju piłki nożnej 2 zawodników w czerwonych strojach rywalizuje przeciwko 2 zawodnikom w pomarańczowych strojach i bramkarzowi w zielonym stroju.
Podczas meczu finałowego turnieju piłki nożnej 4 zawodników w czerwono-niebieskich strojach rywalizuje o piłkę z 3 zawodnikami w pomarańczowo-czarnych strojach. W tle widoczna liczna grupa rodziców dopingujących dzieci zza boiska oraz trenerzy.
Podczas meczu piłki nożnej dzieci w czarnych strojach biegną i cieszą się razem po wygraniu serii rzutów karnych.
Dzieci bawiące się na dmuchańcu i grupa dzieci oczekująca na swoją kolej do zabawy.
Medale dla zawodników turnieju piłki nożnej leżące na złotych paterach na czarnym stole.
Podczas ceremonii dekoracji zawodników po turnieju piłki nożnej, zawodnicy stoją w rzędach w drużynach koło siebie, trzymając w rękach w górze swoje nagrody, medale i puchary.