Umowa na budowę szkoły przy ul. Anny German podpisana

W poniedziałek (11 marca 2019 r.) podpisana została umowa na realizację I etapu budowy zespołu szkolno – przedszkolnego przy ul. Anny German. Pod dokumentem podpisy w imieniu inwestorów złożyli: Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy i Paweł Michalec, burmistrz Żoliborza a w imieniu wykonawcy Michał Zydroń i Marek Zychla, prezesi firm MTM Budownictwo Sp. z o.o. z Tarnowa oraz Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług technicznych „ŚLĄSK” Sp. z o.o. z Sosnowca. Termin realizacji - 26.02.2021 r. Koszt inwestycji brutto 49 466 000,00 zł.

Podpisanie odbyło się w obecności Marii Popielawskiej i Agaty Marciniak-Różak, zastępczyń burmistrza Żoliborza oraz Doroty Łoboda, radnej m.st. Warszawy, Piotra Wertensteina-Żuławskiego, przewodniczącego Rady Dzielnicy Żoliborz, Moniki Kurowskiej, Joanny Tucholskiej, radnych Żoliborza.

Inwestycja potrzebna i oczekiwana nareszcie otrzymała zielone światło dzięki dodatkowym środkom przyznanym przez Radę m.st. Warszawy. To duża sprawa dla całej dzielnicy, a szczególnie dla dzieci z Żoliborza Południowego. Obiekt pomieści łącznie w szkole i przedszkolu blisko tysiąc dzieci. A w miarę potrzeby i więcej nie powodując ścisku. Uczniowie, oprócz swoich pomieszczeń klasowych, będą mieli do dyspozycji również pracownie. Cały kompleks został tak pomyślany(z biblioteką i salą), że może pełnić także funkcję lokalnego centrum kultury.

Budynek jest czterokondygnacyjny, podpiwniczony, ma kształt prostokąta z wewnętrznym patio. Od strony północnej przylega sala gimnastyczna od zachodu część przedszkolna w kształcie litery L. Budynek przeznaczony jest na ok. 800 dzieci w szkole podstawowej i dla 150 dzieci w przedszkolu. Przewiduje się zatrudnienie ok. 150 osób.

• Powierzchnia całkowita 14 617,54 m2
  • Powierzchnia użytkowa 10 084,39 m2
  • Kubatura 60 683,50 m3
  • Ilość kondygnacji nadziemnych 3 (16,25m)