null

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 - transport dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W niedzielę, 26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego.Warszawa zapewnia wyborcom z niepełnosprawnością ruchową bezpłatny transport do lokalu wyborczego.

Miasto st. Warszawa podczas wyborów zapewni osobom z niepełnosprawnością ruchową bezpłatny transport w systemie „od drzwi do drzwi”, czyli osoba z niepełnosprawnością objęta jest usługą od drzwi mieszkania, do lokalu wyborczego i z powrotem. Osoba z niepełnosprawnością ma prawo podróżować z osobą towarzyszącą, przewóz osoby towarzyszącej realizowany jest bez dodatkowych opłat.Zamówienia przyjmowane są w godz. 8.00-16.00 do 25 maja br. pod numerami telefonu (22) 298-59-00 i 720-915-300. Istnieje również możliwość złożenia zamówienia na transport specjalistyczny w formie elektronicznej poprzez przesłanie wiadomości na adres bus@specjaltrans.pl również w terminie do 25 maja br. do godz. 16.00.

Wyborcy, którzy ze względu na stan zdrowia mają problemy z poruszaniem się - a nie wymagają specjalistycznego transportu - np. osoby starsze, mogą w dniu wyborów zgłaszać się do Straży Miejskiej m.st. Warszawy w sprawie transportu do punktów wyborczych. W dniu wyborów (26 maja) zgłoszenia będą przyjmowane pod specjalnie uruchomionym nr tel. 22 598 69 29godzinach 7.00-19.00.Czas dowozu będzie uzależniony od liczby osób oczekujących. Do dyspozycji osób starszych będą wyznaczone patrole straży miejskiej.

Warszawa głosuje

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.wybory.um.warszawa.pl gdzie znajduje się kompendium wiedzy na temat wyborów.