Zbiórka na rzecz potrzebujących na granicy

28.11.2021 09:00 - 28.11.2021 18:00

Wspólną zbiórkę na rzecz migrantów na granicy polsko-białoruskiej inicjują prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wraz z warszawskim kardynałem Kazimierzem Nyczem, naczelnym rabinem Polski Michaelem Schudrichem oraz przedstawicielami innych Kościołów i wspólnot religijnych. Trzy punkty zbiórki uruchomione zostaną na Żoliborzu.

W Warszawie zbiórka dla gmin powiatu hajnowskiego, której celem jest wsparcie migrantów, prowadzona będzie 27-28 listopada. Dary mieszkańców Warszawy trafią m.in. do Czeremchy, Białowieży, Hajnówki.

Zbiórka – gdzie i kiedy? Punkty na Żoliborzu

W sobotę 27 listopada i 28 listopada zbiórka prowadzona będzie w godzinach 9:00-15:00 w dwóch lokalizacjach:

• Urząd Dzielnicy Żoliborz, ul. Słowackiego 6/8
  • Klub Absolwenta, ul. Marii Kazimiery 20. Tutaj zbiórkę prowadzić będą dorośli wychowankowie Klubu Absolwenta – osoby z niepełnosprawnościami.

Natomiast w godzinach 10:00-18:00 rzeczy można przynosić do:

• Centrum Lokalne Żoliborz, ul. Rydygiera 6B.

Informacja o punktach w innych dzielnicach oraz o darach, jakie są potrzebne

Pełna treść Wspólnego oświadczenia przedstawicieli Kościołów i religii oraz Prezydenta m.st. Warszawy.

Sprawdź lokalizację na mapie